Yılın derbisi geride kaldı, tartışmalar, açıklamalar, tepkiler gırla gidiyor, pek de biteceğe benzemiyor! Yahuu arkadaş bu VAR sistemi niye var? Siz rahat edin, hedef tahtası olmayın... Yooo, arkadaşlar yooo, ne getirirseniz getirin, bunlar uslanmaz arkadaş!
Derbideki hakem hataları belli, herkes yazıp çiziyor, konuşuyor. Eljif Elmas’ın attığı gol öncesinde buz gibi faul var, Mehmet Topal’ın atılması gerekirdi, atılmadı! Yine Topal’ın Diagne’ye ceza alanı içinde el-ense çekmesi penaltının ağa babası! Dememiz o ki bu pozisyonlar gri falan değil, yani sana göre bana göreden uzak, tam tersi siyah-beyaz! Maalesef FIFA hakemimiz Ali Palabıyık, ligin gidişatını etkilemiştir. Palabıyık, sanıyorum sezon sonuna kadar kızağa çekilir... Ancak VAR’ın başındaki hakemimiz Bülent Yıldırım da en az Palabıyık kadar suçludur, ısrarcı olmadığı için!
Dönelim bu atamayı yapan MHK’ya... Arkadaş, Palabıyık’ın sezon içindeki performansı ortada, bu derbiye nasıl atarsınız, diğerlerinin suyu mu çıktı? Cüneyt Çakır var, Mete Kalkavan var, hatta VAR’ın başındaki Bülent Yıldırım var... Haaa Fenerbahçe’nin, Cüneyt Çakır’a karşı olduğunu, bu konuda baskı yaptığını duyuyoruz, biliyoruz. Neden mi? Anımsayın, Sow röveşata ile Antalya’ya bir gol attı, Cüneyt Çakır tehlikeli hareketten dolayı iptal etmişti. Kaldı ki, Çakır’ın kararı sabaha kadar doğruydu. VAR hakemi Bülent Yıldırım, Eljif Elmas’ın golü öncesindeki faul konusunda ısrarcı olmalıydı, o da sorumluluktan kaçtı! Elbirliğiyle derbinin sonucunu tartışmalı hale getirdiler, bize de polemikler kaldı.
Galatasaray’ın pozisyonlarla ilgili tepkilerine eyvallah, haklılar. Peki kardeşim, bırakın skandal kararları bir kenara, 10 kişi kalmış Fenerbahçe’yi yenemiyorsanız, şapkayı önünüze koyun, öz eleştiri yapın! Ne güzel rakibi eksik yakalamışsınız, gelin görün ki, bu tabloyu tarihi fırsata çeviremiyorsanız ki! Hatayı sadece hakem kararlarında değil, biraz da kendinizde arayın!

Beşiktaş bir adım önde

Beşiktaş’ın Başakşehir’i yenmesi, yılın derbisinde iki takımın berabere kalması, şampiyonluk hesaplarını da alt-üst etti. Ligin bitimine 6 hafta kala, Kartal’ın da zirvede söz sahibi olduğunu görüyoruz. Kalan maçlar; Sivas (D), Ankaragücü, Galatasaray (D), Alanya, Trabzon (D) ve Kasımpaşa... Elbette zorluk derecesi yüksek karşılaşmalar var, öyle kolay değil.
Ancak Kartal’ın son iki haftada ortaya koyduğu başarılı futbol ve aldığı skorları gözardı edemeyiz. Fotoğrafa bu açıdan bakacak olursak, öz güven duygusunu bir tık yukarı çeken Beşiktaş’ın bu yarışta en az Galatasaray kadar şanslı olduğunu düşünüyorum. En azından Galatasaray’ı yakalama şansı var... Tamam Beşiktaş, Aslantepe’ye gidecek, kolay değil eyvallah, ama iki takımın ortaya koyduğu futbolu kantara çıkarırsak, Kartal bir adım öndedir.

Vah Diagne vah!

Efendim, Diagne’nin Galatasaray’da özellikle gol yollarında başarılı olamayacağını savundum, tepkiler de aldım. Verilere bakalım önce; Onyekuru’nun 12 golü var. Diagne ise krallık yarışında 26 golle önde, tamam. Fakat bu gollerin 20’si Kasımpaşa forması altında, anımsatalım!
Burası Galatasaray, öyle leblebi gibi goller atamazsınız arkadaş! Vagner Love’u anımsayın, ne oldu, tası tarağı topladı, gitti! Kişisel olarak Onyekuru’nun daha başarılı olduğunu söylersek, ayıp etmeyiz, attığı 12 gol bunun en büyük göstergesidir. Soruyorum, yılın derbisinde Diagne ne yaptı Allah aşkına? Zorluk derecesi yüksek maçlarda başarılı olsun diye alındı, şimdilerde hedef tahtasına oturtuldu!
Büyük takımlarda forma giymenin, rakip kalelere gol atmanın zorluğunu iyi biliriz. Rakip gelir, savunmasına kapanır, bir de senin başına nöbetçi diker. Kıpırda kıpırdayabilirsen misali! Özeti, Diagne umut olarak getirildi, hayal kırıklığına yelken açmaya devam ediyor, vah onca dolarlara vahhh!

Kartal’ın son transferi!

Birgül Erken; serbest dalışcı, milli sporcu ve sualtı modeli... Serbest dalışın değişik dallarında rekorları var. Evli ve bir çocuk annesi. Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde yüksek lisans programını da tamamladı.
Kadın sporcumuz Birgül Erken’le geçtiğimiz hafta tanıştık, çok pozitif, başarılarla dolu çizgisi var. Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Orhan Dom, başarılı sporcumuzu siyah-beyazlı renklere transfer etti... Nitekim Erken, Türkiye Dalış Şampiyonası’nda tam tamına 5 madalya kazanarak, Türkiye Şampiyonu oldu. Beş madalyanın dördü altın, diğeri ise bronz. Erken’in üç kez Türkiye Şampiyonu olmasının altında disiplinli bir çalışma yatıyor. Şimdilerde en büyük hedefi Avrupa Şampiyonası...
Birgül Erken’in kendine güven duygusu müthiş... Milli sporcumuz Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi üç kez temsil etti ve üç bronz madalya kazandı. Biliyorsunuz ki, bireysel sporlarda sponsorluk çok önemli. Sağolsun, Başkan Orhan Dom, böylesi başarılı bir sporcumuzu yalnız bırakmadı, onu Kartal’ın kanatları altına aldı. Böylesi bir milli sporcumuza sahip çıktığı için Başkan Dom’a ne kadar teşekkür etsek azdır... Biz de Erken’e bu uzun soluklu spor dalında başarılarının devamını diliyor, kazandığı beş madalya için kendisini bir kez daha kutluyoruz. Yolun açık ve başarılarla dolu olsun...