Geri Dön

Bilet ister misiniz

“Türk İstilası” başlıkları atan İspanyollar haklıymış! Milliyet olarak Bernabeu’ya çıkarma yaptık, rahatlıkla bilet temin edildiğini ispatladık. Sonra futbol mabedinde tura çıktık

Bilet ister misiniz

NEVZAT DİNDAR

İspanyol ekibinin kombineleri Şampiyonlar Ligi’nde geçerli olmadığı için 50 binden fazla bilet satışa sunulmuştu.

Dün sabah, sadece 4500 bilet kaldı. Kalanlar da dün gün içerisinde tükendi. İspanyol kulübü, Galatasaray taraftarları için 3900 bilet ayırmıştı. Ancak gurbetçi taraftarların stadın diğer bölümleri için satılan biletlerden de aldıkları öğrenildi. Aynı Schalke deplasmanında olduğu gibi, yarınki mücadelede de çok sayıda Türk taraftar, Galatasaray’ı desteklemek için stattaki yerini alacak. İspanyol medyasına göre statta 15 bine yakın Sarı-Kırmızılı taraftar Cim Bom’a destek verecek.

Real Madrid-Galatasaray maçı öncesi Milliyet olarak Madrid’te tarihi maçın nabzını tuttuk.
İşe ilk olarak maç biletinden başladık. Çünkü İspanyolların, Galatasaray’a ayırdığı bilet sayısı 3900’dü ve kısa sürede tükenmişti. İspanyol basını da, “Türk İstilası” başlığını atarak, statta 10 bine yakın sarı-kırmızılı taraftarın olabileceğini yazmıştı. Bunun üzerine soluğu Real Madrid’in futbol mabedi Santiago Bernabeu’da aldık.

Bilet ister misiniz

Daha biz sormadan “Bilet ister misiniz?” dediler. Stadın birçok noktasında bu soruya muhattap olduk. Fırsatı kaçırmadık, başladık pazarlığa. 75 ile 300 euro arasında değişen alternatifler sunuldu. Üstelik oturacağınız yeri harita ile gösteriyorlardı. Her şey yolunda giderken fotoğrafları çekilirken, şüphelendiler. “Polis misiniz” denilince, “Hayır arkadaşlarımız için bakıyoruz” cevabını verdik.
Turumuz devam ediyordu ama şunu söyleyebilirim, bizim gibi bu yola başvuran birçok Türk gördük. Hatta internetten 130 euroya bilet alan birisi bize, “Boşuna panik yapmışız. Burada rahat, rahat bilet bulabilirmişiz” dedi. Karaborsadan bilet alan bazı Türkler de stadın önünde bize hatıra pozu verdiler.

19 euroya stat turu

İşimiz bitmemişti elbette. 19 euro ödeyerek stadın içini, müzeyi gezdik. Gerçekten de görkemli yapısıyla Bernabeu bizleri büyüledi. Bu arada Real Madrid’in bu gezilerden günlük 40-50 bin euro kazandığını da öğrendik.

Hatıra kaldı

Bernabeu’daki müzede iki Galatasaraylı oyuncu da var. İspanyol ekibinin 2011’de Santiago Bernabeu Kupası’nda sarı-kırmızılıları yenerek kazandığı kupa da müzedeki yerini almıştı. Real Madrid formasını giyen futbolcular için hazırlanan bölümde ise Hamit Altıntop ve Sneijder’in fotoğraflarını görünce gururlandık.

Bilet ister misiniz

BERNABEU'DA DEV RANDEVU | REAL MADRİD - GALATASARAY

Şenol Güneş: "Messi, başka Messi yok"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber