Bir kupaya değmez

Semih Özsoy, Play-Off final serisi 5. maçında yaşanan olayları değerlendirip, Ergin Ataman'ı sert bir dille eleştirdi.

Bir kupaya değmez

ÜMİT AVCI

Fenerbahçe Başkanvekili, Luigi Datome’nin hafıza kaybı nedeniyle oluşan ambulans krizi üzerinden Anadolu Efes coachu’na yüklendi, “Ortaya fitne, fesat sokup sonra kulaklıkla sahaya çıkmak hoş değil. Bir şampiyonluğa, bir kupaya değmez” diye konuştu.

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında play-off final serisi 5. maçında Luigi Datome’nin hafıza kaybı yaşadığı anla ilgili ve ambulans kriziyle alakalı bir basın toplantısı düzenledi.
Semih Özsoy, Datome ve ambulans krizi üzerinden Ergin Ataman’a sert eleştirilerde bulundu. Sarı-lacivertli yöneticinin konuşmasından satırbaşları şöyle:
- Basketbolu basketbolculara bırakalım dedik ama geldiğimiz noktada bir şeyler söylemek kaçınılmaz oldu. Sinan Erdem’de yaşanan şeyler, insanlık dışı şeylerdi. Durum vahim. Anadolu Efes’in başantrenörü, Ali Koç’a azmettirici dedi ve federasyon buna bir şey yapmadı, kendi yanına kâr kaldı. Bu zatın, Kızılyıldız ve Karşıyaka camiası ile sorunları... Sporda görmediğimiz her şeyi bu zat ile gördük.
- Bu zata dışarıda biri bir şey yapsa, Ali Koç azmettirici dedi diye bu durumdan Ali Koç zarar görür mü görmez mi? Efes koçu Ergin Ataman’dır. Kendisi arsızlığı sermaye edinmiş bir üslupla konuşuyor ama ne federasyon ne medya kendisine yaptırım uygulamıyor.
- Başarısızlığa kılıf aramıyoruz, yapılan hakem hatalarını dile getirmiyoruz dahi. Anadolu Efes’i iki maçta da yeneceğiz ve şampiyon olacağız. Öncelikle bu bilinsin ama sorun bu değil.
- Ergin Ataman gibi insanlar basketboldan, Türk sporundan çekildiğinde eski güzel günler geri dönecektir. Ortaya fitne, fesat sokup sonra kulaklıkla sahaya çıkmak hoş değil. Bir şampiyonluğa, bir kupaya değmez. Biz bunları yapmadan nasıl şampiyon olunur göstereceğiz.
-Anadolu Efes’in antrenörü, başka takımları çalıştırırken de bu hareketleri herkese yaptı. Ergin Ataman’ın problemi kendisiyle. Kimsenin Fenerbahçe ile problemi olmaz. Bundan besleniyor. Adını anmak istemedik. Bizden uzakta olsun istedik ama bundan da kurtulamadık.
- TBF bile kendisine layık görmedi Ergin Ataman’ı. Şu anki antrenör Ufuk Sarıca’nın efendiliği ortada. Belki iyi niyetimizden gecikebiliriz. Biz devletimize ve hukumuza güvenen insanlarız. Ama Fenerbahçe’nin hakkını yedirmeyiz.
‘Küfrü kabul etmeyiz’
Semih Özsoy, deplasmanda farklı bir grubun küfür edip, Ataşehir’de nezih bir ortamın oluşması ve aradaki bu farkı değerlendirdi. Hiçbir zaman küfrü kabul etmeyeceklerini vurgulayan Özsoy, “Sanki biz küfür edilmesini kabul ediyormuşuz gibi görülmesin. Olayın bütününe bakın. Sen bir antrenör olarak, taraftara dönüp çocuğunun yanında küfür ediyorsan o kişi cezasını kabul edip bir şeyler yapabilir. Taraftarlarımızın küfür etmesini istemiyoruz. Ergin Ataman tıpış tıpış maçını oynayıp gidecek. Taraftar “Fenerbahçe sen çok yaşa” diye bağırsın” yorumunu yaptı.
‘Uzun bir tatil’
Fenerbahçe Beko’nun takım halinde bu sezon çok yorgun düştüğünü anlatan Semih Özsoy, şanssızlıklar yaşadıklarını vurguladı. Semih Özsoy, “Takım yorgun. Esas yorgunluk tüm bu haksızlıklar nedeniyle de oldu. Bu sene Euroleague’de Final Four öncesi tüm rekorları egale etti ama sakatlıklar belimizi büktü. Bir sezondaki iki oyuncumuzun yakınlarını kaybetmesi de üzücüydü. Ama bunların hiçbiri mazeret değildir. Kalptan inanıyorum, biz şampiyon olacağız. İyi ve uzun bir tatile ihtiyaçları olacak” yorumunu yaptı.
‘Ne dediysek o’
Anadolu Efes’in ambulans konusundaki açıklaması hatırlatılan Semih Özsoy, sözlerinin arkasında olduğunu yineledi. Semih Özsoy, “Biz ne dediysek o. Beyin travması geçiriyor diye MR’a girmesi gereken oyuncunun aciliyetini sizlere bırakıyorum. Bizim salonumuzda 3 ambulans var. Burada odaklanılması gereken candır. Anadolu Efes öyle demiş bilmem ne. Onların yaptığı başından beri kabul edilemez.
Ambulansı vermeyen kişi geldi bizden özür diledi. Anadolu Efes kulübünün çalışanı ambulansı göndermemiş” diye konuştu.
‘Araştırma başlatıldı’
Türkiye Basketbol Federasyonu yaşananlarla alakalı resmi bir açıklama yayınladı. Federasyon’dan yapılan açıklamada, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan play-off final serisi beşinci maçında hafıza kaybı yaşayan Luigi Datome’nin ambulansla hastaneye götürülmemesine ilişkin olayla ilgili gerekli araştırmaların başlatıldığını açıkladı.
Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamada, “Müsabakalar esnasındaki sağlık personeli ile ilgili maddemiz, Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’mızın 37. maddesinde açık bir şekilde belirtilmiştir. Yaşanan hadise üzerine, olayın tüm taraflarını kapsayacak şekilde gerekli araştırmalar başlatılmıştır” denildi.

Güney Koreli sporcudan klas hareket!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber