Birkan Batuk'tan anlamlı paylaşım

Anadolu Efes'in milli oyuncusu Birkan Batuk, Cedevita ve Malaga maçları öncesi taraftarlara anlamlı bir çağrıda bulundu.

Birkan Batuk'tan anlamlı paylaşım

Anadolu Efes'in milli oyuncusu Birkan Batuk, Instagram hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu.

Batuk, Cedevita ve Malaga maçlarına gelecek taraftarlara çağrıda bulunarak ihtiyaç sahibi insanlar için yanlarında kitap getirmelerini istedi.

Getirdikleri kitabı bilet gişesine teslim etmeleri halinde taraftarlar İBB maçı için ücretsiz biletlerini temin edebilecekler.

okumak ve yazmak, bir alışkanlıktır.. belki çocukluğumuzdan gelen belki sonradan kazandığımız ya da içimizde bir yerlerde var olan ama hep bir şekilde harekete geçmesini beklediğimiz.. kendine hiç sordun mu, ben ne zaman ve nasıl bir şekilde böyle bir alışkanlığa sahip oldum..? peki sen hiç düşündün mü, çocuk olup okumayı isteyip kitabı olmayanları.. ben oturdum, düşündüm.. mutlaka yapacağımız birşeyler olmalı dedim.. koskoca istanbul'da yardım eli uzatabileceğimiz, yüzlerinde tebessüm, gözlerinde mutluluk gözyaşları yaratabileceğimiz çocuklar vardır dedim kendi kendime.. hiç olmadı gider, gönlümüzden ne kopuyorsa almaya çalışırız dedim.. evet oturdum düşündüm.. senin adına, onun adına.. bizim adımıza.. çünkü biz konu yardımlaşma olduğu zaman ve bir araya geldiğimiz zaman çok güçlüyüz.. bizim çocuklarımız onlar.. okusunlar, yazsınlar.. not alsınlar.. diplomayı aldıkları zaman güzel bir işleri olsun.. güzel cümleler kursunlar.. başarılı olsunlar.. 1 tanesi, 3 tanesi, 5 tanesi.. önemli değil, hangisine, kaçına faydamız olabilirse.. çünkü bu ülkenin okuyan, yazan çocuklara ihtiyacı var.. bu düşündüklerimiz, yapmak istediklerimiz.. herşey yolunda giderse bu benim başarım değil.. bu senin başarın, bizim başarımız.. çünkü güç birlikten doğar.. sen destek olmak istiyorsan, bir düşün.. içindeki sesi dinle, yanılmayacaksın.. yayabildiğin kadar yay.. belki yanındaki de çorbada tuzu olsun ister.. yapman gerek çok basit; cedevita, malaga maçlarında kitabını getir, bilet gişesine teslim et; ibb maçı için biletini al.. biz o kitapları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıralım.. unutmadan, kitabın içine bir not kağıdına ismini yaz.. yaz ki o ismin altında ne kadar güzel bir kalbin olduğunu bilelim.. @anadoluefessk

birkanbatuk (@birkanbatuk) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Merih Demiral Juventus antrenmanında hırsıyla dikkat çekti!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber