BOL KEPÇE FENER!

Sarı-lacivertli ekip, Boluspor’dan sonra Azerbaycan’ın Lankaran takımına da aynı tarifeyi uyguladı. Rakibine büyük üstünlük kuran ve futboluyla gözdolduran Fenerbahçe Kadlec, Webo, Mehmet Topuz ve Meireles’in golleriyle sahadan farklı galip ayrıldı

BOL KEPÇE FENER!

SENAD?OK - MAÇIN ÖYKÜSÜ / FOTOĞRAFLAR: FEHİM KAYACAN

Fenerbahçe ikinci hazırlık maçında da gol yağdırdı, futboluyla ışık saçtı. Azerbaycan temsilcisi Lankaran üç resmi maç oynamış, sarı-lacivertlilerden sezonu 1 ay önce açmış. Doğal olarak fizik güç açısından daha iyi durumda. Fenerbahçe oyunun belli bölümlerinde bu konuda sıkıntı yaşamasına rağmen makine düzeninde işlemeye devam etti.
Eksikler mutlaka var ama çok net şekilde oyuncular ve hoca ne istediklerini biliyor. Adam paylaşma ve kanatlardan bindirmeler biraz zayıf kaldı. Orta saha formatı dün Bolu maçından biraz daha farklıydı. Emre - Alper - Holmen üçlüsü çabuk, mücadeleci ve doğrudan kaleyi düşenen oyuncular. İkinci yarıda bu üçlünün yerine oyuna giren M.Topal - Meireles - Cristian ile birlikte takım daha farklı bir oyun tarzına büründü.
Özetle Yanal’ın elinde öyle bir kadro var ki yeryüzünde hangi sistem varsa hepsini oynayabilir. Oynayan ve oynamayacaklar arasındaki kalite farkı da çok küçük. Geçen sezondan bu yana Fenerbahçe daha da güçlenmiş bir tablo ortaya koydu.

ÖNE ÇIKANLAR

Alves: Net şekilde takımın değişilmez isimlerinden biri olacağını gösterdi. Top kesiyor, oyuna sokuyor, kontrollü ve ileriye çıkıyor. Hava hakimiyeti üst düzey.
Krasiç: Daha güçlü ve özgüvenli. İkinci yarıda arka arkaya attığı çalımlar bunun en büyük göstergesi. Bolu maçına göre daha iyiydi. Eski Krasiç dönüyor mesajı verdi.
Holmen: Dün dikkat çeken isimdi. İkilinin önünde oynadı. Birden bire ortaya çıkıyor. Rakip için tehlikeli. Basit oynaması en büyük avantajı.

STAT: Lenkeran Şehir Stadı
HAKEMLER: Vüsali Oliyev, Elman Nusayev, Munis Abdulhayev
HAZAR LANKARAN: Sadıklı (5) (Leite Dk. 46 (5) - Allahvezdiyev (5), Silva (5), Skarlatake (5), Vanderson (5) (Saido Dk.57 (5) - Dmizguliyev (5) (Todorov Dk.46 (5), Abdullayev (5) (Orsuric Dk. 46 (5), Pamuk (5), Benochi (5) (Ramazan Dk.77) - Pit (5) (Qligorov Dk.46 (5), Nildo (4)
FENERBAHÇE: Volkan (6) (Serkan Dk. 46 (6) - Bekir (6) (M.Topuz Dk. 46 (6), Alves (8) (Serdar Dk.69 (5), Yobo (6) (Selçuk Dk. 46 (5), Kadlec (7) (Hasan Ali Dk. 46 (5) - Emre (6) (M.Topal Dk. 46 (6), Alper (7) (Meireles Dk. 46 (6), Holmen (7) (Cristian Dk. 46 (5), Kuyt (6) (Sow Dk. 59 (5), Stoch (5) (Caner Dk. 46 (5), Webo (6) (Krasiç Dk. 46 (6)
GOLLER: Kadlec (Dk. 4), Webo (Dk. 45), M.Topuz (Dk. 89), Meireles (Dk. 90)

‘Devam edecek’

Teknik Direktör Ersun Yanal, üç haftalık hazırlık döneminin ardından hazırlık maçlarında takımı daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını söyledi. Yanal, “Aldığımız sonuç normal bir sonuç. Taraftarlarımız bu ve buna benzer sonuçları görecek. Beklentilerin üzerinde bir Fenerbahçe yaratmaya çalışacağız” diye konuştu. Takıma adapte etmeye çalıştıkları sistemin, zamanla oturacağına da değinen tecrübeli teknik adam, “Oyuncularımız istenilen oyunu oynamaya başladı ancak bu bir süreçtir. Yavaş yavaş da bu sistem tamamıyla oturacaktır” ifadelerini kullandı.

Soriano tehlikesi

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın yardımcısı İsmail Kartal, Salzburg’u incelemeye başladı. Önceki gün rakiplerinin deplasmanda oynadığı Neustadt maçını izleyen Kartal, elde ettiği verileri Yanal’a gönderdi. Kartal’ın özellikle takımın etkili gol silahı Soriano üzerinde durduğu ifade edildi.

LaLiga 16. Haftanın yıldızları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber