Brezilya aşkı yaktı

Fenerbahçe’de sadece fiziksel eksikliğiyle konuşulan Robin Van Persie, 3 sezondur kendine gelemedi. Brezilya’daki 2014 Dünya Kupası’nda yer alabilmek için o dönemki sakatlığını hızlı bir tedaviyle atlatan Hollandalı, vücut ayarlarını etkiledi.

Brezilya aşkı yaktı

CELAL UMUT EREN

Sarı-lacivertli formayı giydiğinden beri fiziksel olarak bir türlü toparlayamayan Robin Van Persie, aslında 2013-14 sezonundan beri bu sıkıntıları çekiyor.

Son 3 sezondur sakatlıklardan kurtulamayan Van Persie’nin kariyerindeki kırılma noktası da Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası oldu.

2013-14 sezonunda Manchester United’da tam 3.5 ayını sakatlıklarla geçiren ve Dünya Kupası’na yetişebilmek adına yoğun bir tedavi süreci geçiren Van Persie, fiziksel anlamda dengesizlikler yaşamaya da başladı.

Brezilya’daki kupada 3. olan Hollanda’ya tam 4 gol atarak önemli bir katkı yapmıştı. Ancak ertesi sezon fiziksel açıdan ciddi yorgunluk geçiren Hollandalı yıldız, geçmiş sezonlarda 38-40 olan maç ortalamasını 21-25 aralığına indirdi.

Bu tarihten sonra gollerinden de düşüş görülen tecrübeli forvet, 26-30 gol ortalamasından, 10-12 ortalamaya düştü. O dönem Telegraph gazetesinde Van Persie’nin durumu değerlendirilip, oyuncunun bütün planlarını Manchester’a göre kurması hatta çocuklarını bile burada yetiştirmek istemesine rağmen kulübün artık devam etmek istemediğini yazmıştı.

O dönem Telegraph’ta yer alan taraftar anketinde de Van Persie’nin gitmesine yüzde 64’lük bir onay gelmişti. 32 yaşındaki son 2 sezonda da Fenerbahçe’de özellikle antrenmanlarda sakatlık ve fiziksel eksikler nedeniyle istikrar tutturamadı.

Sapporo Dome'de inanılmaz değişim!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber