"Bu daha ilk!"

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, soyunma odasında kendinden emin konuştu, Euroleague şampiyonluklarının devam edeceği iddiasında bulundu.

"Bu daha ilk!"


ÜMİT AVCI

Fenerbahçe’ye 4 yılda art arda 3 kez Final-Four oynatan ve sonunda mutlu sona ulaşan Sırp antrenör, oyuncularına tek tek sarıldı, “Bu daha ilk şampiyonluğumuz, devamı da gelecek. Birlikte daha fazlasını alacağız. Herkes kendisini ona göre hazırlasın” ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe, Türk Basketbolu’nda bir ilki gerçekleştirerek, Avrupa’nın 1 numaralı organizasyonu Euroleague’de şampiyonluğu kucaklarken, bunda en büyük pay sahibi, daha önce aynı sevinci 4 farklı takımda 8 kez yaşamış olan Sırp antrenör Zeljko Obradovic’ti.

Kariyerinin 9. şampiyonluğunu kazanan tecrübeli çalıştırıcı, Fenerbahçe ve Türkiye’ye ise ilk kez bu gururu yaşatırken, maç sonundaki kısa konuşmasında bunun devamının geleceğini söyledi.

Soyunma odasında önce yardımcısı Erdem Can’a ‘neden gülüyorsun, şimdilik sadece bir kupa kazandık’ diyen Obradovic, oyuncularına ise, “Bu daha ilk kupamız. Birlikte daha fazlasını alacağız. Bu başarıların devamı da gelecek” diyerek, gelecek sezonlarda da benzer şampiyonlukların yaşanacağı mesajını verdi.

Lisansı salonla aldı

Obradovic’in bu hedefi dün gece tüm yönetim kadrosu ve oyuncuların katıldığı kutlamada sergilenen görüntüler ile daha da güçlendi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ülker’in patronu, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile birlikte kutlamaya katıldı. Yıldırım, öncelikle Murat Ülker’e teşekkür edip, “Sizin ileri görüşlülüğünüz sayesinde bu başarıyı elde ettik. Yaptığımız ortaklık, Fenerbahçe’yi bu noktalara taşıdı. Sahip olduğumuz Ülker Arena’nın bu başarılardaki rolü asla unutulamaz” dedi.

Fenerbahçe ile Ülker birleşmesinin yaşandığı dönemde, Ülker’de bulunan A lisansı hakkının Fenerbahçe’ye verilmesi konusunda ilk etapta olumsuz yanıt alınmış, Euroleague CEO’su Jordi Bartemou bunun mümkün olamayacağını söylemişti. Ancak Fenerbahçe ve Ülker’in birlikte yaptıkları görüşmede Euroleague’e gösterdikleri salon projesi ve bu birlikteliğin gerçekleşmesi durumunda 2 yıl içinde dev bir tesisin inşa edileceği garantisi, Avrupa’nın fikrini değiştirmiş ve A lisansı Fenerbahçe’ye verilmişti. Aziz Yıldırım’ın kutlamadaki sözleri, o gün yaşananları akıllara getirdi.

Obradovic’e rahat ortam

Fenerbahçe’nin başarısının planlı bir yapılanma ile ortaya çıktığı da gecenin ana konularındandı. Anadolu Efes’in de büyük bütçelerle mücadele ettiğini ama yıllardır bir türlü istenen seviyeye çıkamadığı vurgulanırken, tüm yetkinin Gherardini ve Obradavic’te olduğu, ikiliye büyük özgürlüklerin verildiği, bu güzel yapı içinde başarıların devamı için gereken sponsorun da bulunduğu ve basketbolun sarı-lacivertli kulüpte ne olursa olsun asla göz ardı edilmeyeceği belirtildi.

Rakibine acımadı! Gaddarca faul...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber