Bu sevda bitmez!

Fenerbahçe, Vedat Muriç transferindeki ısrarını sürdürüyor, Kosovalı oyuncu ile anlaşma yolları aranıyor.

Bu sevda bitmez!

SENAD OK

Golcü oyuncu transferde ilk tercih olarak G.Saray’ı düşünse de sarı-lacivertli yönetimin Çaykur Rizespor kulübüyle prensipte anlaştığı öğrenildi. Muriç’in bonservisi için 6 milyon euroya kadar çıkıldı. G.Saray’ın önerdiği 3 milyon 750 bin euronun çok üzerindeki bu rakama Karadeniz ekibi “evet” derken, 25 yaşındaki futbolcu henüz ikna edilemedi.

Fenerbahçe, Vedat Muriç transferinde ısrarını sürdürüyor. Golcü futbolcunun geçtiğimiz gün yaptığı, “Rizespor ile devam eden sözleşmemin bitiş tarihine kadar kulübümden ayrılmama kararı aldım” açıklamasına rağmen sarı-lacivertli kulüp henüz noktayı koymadı.

Muriç transferde ilk tercih olarak Galatasaray’ı düşünse de Fenerbahçe Yönetimi’nin Çaykur Rizespor kulübüyle prensipte anlaştığı öğrenildi. Sarı-lacivertli kulüp oyuncunun bonservisi için 6 milyon euroya kadar çıktı. Galatasaray’ın önerdiği 3 milyon 750 bin euronun çok üzerindeki bu rakamı Karadeniz ekibi kabul etse de Vedat Muriç konusu tam olarak çözülemedi. 

Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ın, Muriç’in menajeri Haluk Canatar’ı arayarak, “Ben Fenerbahçe ile el sıkıştım. Kulübün çıkarlarını düşünmek zorundayım. Siz de karşılıklı oturup bir görüşün” demesi üzerine sarı-lacivertli yöneticilerle bir araya gelindi ancak herhangi bir anlaşmaya varılmadı. Kartal dün yaptığı açıklamada ise “Vedat Muriç, İstanbul’da 1-2 gün daha kalmak için hocasından izin almış, bakacağız artık. Vedat’ın Fenerbahçe ile anlaştığına dair bir duyum almadım ama kendisi ya Galatasaray’a ya da Fenerbahçe’ye gidecek” ifadelerini kullandı.   

Yanal çok istiyor

Öte yandan Teknik Direktör Ersun Yanal, Vedat Muriç’in alınması için ısrarcı davranıyor. Kosovalı futbolcunun fiziksel özellikleri ve oyun içindeki yer değiştirmeleri gibi etkenler Yanal’ın oyun planı için oldukça önem taşıyor. Bu nedenle deneyimli hocanın bu isteğini gerçekleştirmek için yoğun şekilde çalışılıyor.

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber