Bursaspor'da son aday Burhan Vatan

Bursaspor'da çoğunluk sağlanması halinde ilki 11 Ocak'ta, sağlanmaması halinde ise 19 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde başkanlık yarışı için Özlüce Tesisleri'ne başkan adayları başvurular için geldi.

Bursaspor'da son aday Burhan Vatan

Özlüce Tesisleri'ne Burhan Ilgın'dan sonra Gazeteci Cevdet Yıldız, Mali Müşavirlik yapan Ersin Kurtuluş, ardından eski başkanlardan Recep Günay Başkanlık başvurusunu Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç'e teslim etti.

Günay, "Bursaspor'un düştüğü durum ortada. Birileri bunun hesabını verecek. Onun için başkan adayı oldum" dedi.

5'inci başkanlık başvurusunu ise sanayici işadamı Ali Ay yaptı. Ali Ay, "Bursaspor'a layık bir genel kurul olmasını arzuluyorum. Ben Bursaspor'dan ilk locayı alan, pilot takım Yeşil Bursa'ya ilk sponsor olan birisiyim. Son 1 hafta içerisinde 500-600 kişi arayıp aday olmamı istedi. Bende aday oldum. Projelerden çok yeni stadın onlarca locası var. Bursa'da 30 bin sanayici var. Onları satarak kulübe kaynak yapacağız. Biz taşın altına elimizi değil, bedenimizi koyduk. Hep birlikte Bursaspor'u şaha kaldırmak istiyoruz" dedi.

Daha sonra Timur Noyan 6'ıncı başkan adayı olarak başvuru dilekçesini Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç'e teslim etti.

Timur Noyan, "Bende olağanüstü genel kurulun çoğunluğun sağlanıp 11 Ocak'ta yapılmasını arzuluyorum. Transfer için yeni seçilecek yönetime en azından zaman kalacaktır. 6 Ocak Çarşamba günü Merinos Kültür Merkezi'nde tüm üye ve Bursasporlulara açık bir söyleşi gerçekleştirerek projelerimizi aktarmak istiyoruz" diye konuştu.

Son başvuruyu saat 17.00'de işadamı Burhan Vatan yaptı. 40 yıldır Bursaspor Kulübü'nün içerisinde ve kurullarında yer aldığına dikkat çeken Vatan, "Kulüpte ilkemiz şeffaflık olacak. Bunun için söz veriyorum. Öncelikle hedefimiz Hamza Hamzaoğlu ile devam etmek, futbolcuların alacaklarını ödemek olacaktır. İşimi oğluma devrettim. Tüm mesaimi kulüpte harcayacağım. Benim öncelikli hedeflerimden birisi de Divan Başkanlık Kurulunu eski haline getirmek olacak. Elbirliği içiresinde Bursaspor'u en iyi yere getirmek için arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız" dedi.

PSV'den Kostas Mitroglou için özel paylaşım!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber