Bursaspor'da yeni başkan Erkan Körüstan

Bursaspor'da İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle yapılan olağanüstü kongrede Erkan Körüstan kullüp tarihinin 24'ncü başkanı oldu.

Bursaspor'da yeni başkan Erkan Körüstan

Bursaspor'un 49'ncu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 791 oy ile rakiplerini geride bırakan Erkan Körüstan, Yeşil-beyazlı kulubün 24'ncü başkanı oldu.

YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU
Oylama sırasında zaman zaman yaşanan gerginlikler sırasında bazı kişiler arasındaki tartışma yumruklaşmaya kadar uzandı. Bu gerginlik nedeniyle oylamaya zaman zaman ara verildi. Özellikle yeni üyelerin oy kullandığı bölümde sinirler iyice gerildi. Yumruk atan bir kişi güvenlik görevlileri karga tulumba salonun dışına çıkarttı. Olaylar Çevik Kuvvet ekiplerinin oyların kullanıldığı alana inmesiyle son buldu.

REKOR KATILIM OLDU
Saat 23.00 itibariyle kongreye 2 bin 361 üye katıldı. Bu katılım Bursaspor kongrelerine rekor katılım olarak notlar arasına girdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise 23.40'da salona gelerek oyunu kullandı. Açılan 7'nci sandık sonrasında 236 oy geriye düşen Hayri Yazıcı İlhan Uslu ve arkadaşları salonu terk ederken, Erkan Körüstan ve ekibinin tek tek rakiplerinin ellerini sıkıp kutlaması alkış aldı.
2 bin 100 oyun kullanıldığı ve 8 oyun geçersiz sayıldığı Genel Kurul sonucu Erkan Körüstan Bursaspor'un 24'ncü başkanı seçildi.

KÖRÜSTAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Bursaspor'un seçimle işbaşına gelen 24'nci başkanı olan Erkan Körüstan resmi sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kongreye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yarıştığımız tüm arkadaşların beni ve arkadaşlarımı tebrik etmesi Bursaspor'un birlik ve beraberlik içinde olduğunun en güzel göstergesidir. Alkışlarla aldığımız bu görevi Allah bize burada alkışlarla devretmeyi nasip etsin" dedi.

ERKAN KÖRÜSTAN'IN YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR
Rıdvan Şen, Nedim Çelik, Serkan Sabuncuoğlu, İlhan Satık, Ali Ay, Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, İlyas Kocaefe, Yüksel Çolak, Melih Özeren, İlyas Acar, Adem Sakarya, Yusuf Arslan, Mesut Moral.

DENETLEME KURULU
Halis Ertürk, İlyas Maden, Muzaffer Koyuncu
DİSİPLİN KURULU
İdris Sevinç, Nihat Sapan, Melih Bağcıoğulları

Bursaspor Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda Erkan Körüstan, 791 oy alarak başkanlığa seçildi.

F.BAHÇE GERGİNLİĞİ
Bursaspor Kulübü'nün 49'ncu olağan genel kurulunda sıra başkan adaylarının konuşmalarına geldi. En son konuşma Hayri Yazıcı anons edildiğinde salon karışmaya başladı. Bazı üyeler, "Fenerli başkan istemiyoruz" "Bursa, Kadıköy değil" tezahüratı salonu çınlattı. Hayri Yazıcı taraftarlarının bu tezahüratlara tepki göstermesi ortamın gerilmesine neden oldu.
Daha sonra Genel Kurul'da kongrede ilk konuşmaların başkanlık başvuru sırasına göre yapılmasına karar verildi. bu nedenle ilk konuşmayı yapan Muzaffer Önadım şöyle konuştu:

Galatasaray Belhanda'dan yoksun çalıştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber