Büyükşehirler "dip" yaptı

Beko Basketbol Ligi’nin 6. haftası geride kalırken, 3 büyükşehir belediyesi takımı puan cetvelinin son 3 sırasında yer alıyor.

Büyükşehirler "dip" yaptı

Beko Basketbol Ligi’nin 6. haftası geride kalırken, 3 büyükşehir belediyesi takımının puan cetvelinin son 3 sırasında yer alması dikkat çekiyor.

Bu sezon 16 takımın mücadele ettiği Beko Basketbol Ligi’nde, çok sayıda firmanın sponsorluk yaptığı takımlar arasında 3 büyükşehir belediyesi takımı da yer alıyor.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, ligin belediye desteğiyle mücadele eden takımları arasında bulunuyor.

Ligin geride kalan 6 haftalık bölümüne bakıldığında, 3 büyükşehir belediyesi takımının puan cetvelinde son 3 sırasında bulunması dikkat çekiyor.

3’ü de aynı sıkıntıda

6 haftalık dilimde, Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi takımları arasında ilginç benzerlikler de yaşanıyor.

Son 3 sıradan kurtulma mücadelesi veren bu takımların 6 hafta sonunda 1’er galibiyetleri, 5’er mağlubiyetleri bulunuyor. Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, ligde en az galibiyet sevinci yaşayan takımlar olarak göze çarpıyor.

İlk sevinen Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu

Bu takımlar arasından ilk galibiyet sevincini yaşayan Antalya Büyükşehir Belediyesi takımı oldu. Kırmızı-beyazlı Antalya temsilcisi galibiyet özlemine 3’ncü hafta, Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 4’ncü hafta son verirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi bu sevinci yaşamak için 6 hafta beklemek zorunda kaldı.

Mersin temsilcisi, 6. haftada Ankara deplasmanında oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ardından Hacettepe Üniversitesi’ni mağlup ederek, ilk galibiyetin mutluluğunu yaşadı.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi takımlarının puan cetvelindeki durumları şöyle:

Takımlar O G M A Y P

14. Royal Halı Gaziantep BŞB. 6 1 5 426 488 7
15. Mersin BŞB. 6 1 5 401 452 7
16. Antalya BŞB. 6 1 5 428 475 7

Ligin 7. haftasında 3 takım da deplasmanda puan mücadelesi verecek.

24 Kasım Cumartesi günü yapılacak karşılaşmalarda, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da TED Ankara Kolejliler, Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da Galatasaray Medical Park, Royal Halı Gaziantep Büyükşehir ise Bursa’da TOFAŞ karşısında ligdeki 2. galibiyetlerini arayacak.

(AA)

Hasan Çavuşoğlu: "Muslera tek başına maçı aldı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber