Geri Dön

Çebi'nin takımı Orman'ı yendi: 8-4

Beşiktaş Kulübü'nün yenilenen Fulya Hakkı Yeten Tesisleri için tören düzenlendi. Gösteri maçında beyaz takım, siyah takımı 8-4 yendi.

Çebi'nin takımı Orman'ı yendi: 8-4

Beşiktaş Kulübü'nün yenilenen Fulya Hakkı Yeten Tesisleri için tören düzenlendi. Fulya'daki tesislerde gerçekleştirilen törene Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyeleri Deniz Atalay, Ahmet Ürkmezgil, Erdal Torunoğulları, Hakan Özköse, Emre Kocadağ, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, siyah-beyazlı futbol takımının eski teknik direktörleri ve futbolcuları ile davetliler katıldı.

Fikret Orman, törende yaptığı konuşmada, Fulya'da çok önemli başarılar yaşadıklarını belirterek, "Hepimizin burada anıları var. Burası kulübümüz ile semtimizin birleştiği yer" dedi. Fulya Hakkı Yeten Tesisleri'ne yapılan yatırımı önemsediklerini kaydeden Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yönetim kuruluna seçildiğimizde, oyuncularımız burada konteynırlarda soyunuyorlardı. İmkanlarımız çok kısıtlı hale gelmişti. Ancak şu anda övünerek söylemek istiyorum ki, bunlardan Beşiktaş'ı kurtardık. Altyapıya ehemmiyet verdiğimizi gösterdik. Bu sene yatırımlarımıza Ümraniye'de devam edeceğiz. Bunun gibi en az 2-3 tane daha saha yapacağız."

"Türk sporu önemli yerlerden geçiyor"

Fikret Orman, tesisin bugüne gelmesinde katkıda bulunan isimlere teşekkür ederek, "Bir şey dikkatimi çekti, burada 'Şerefinle oyna, hakkınla kazan' yazıyordu. Onu unutmuşuz. Tekrar koyacağız. İlkemiz olan 'Şerefinle oyna, hakkınla kazan'ın ne kadar önemli olduğunu bugünkü spor ortamında herkes görme imkanına sahip oldu. Türk sporu da önemli yerlerden geçiyor. Hakem hatalarıyla alakalı sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Bundan en çok muzdarip olmuş kulüp olarak empati yapabiliyoruz. Beşiktaş Kulübü olarak mazlumun ve haklının yanında olmaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

İbrahim İlhami Koç: "Tesislerdeki sahadan İstanbul'da iki yerde var"

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ise konuşmasının başında "Baba Hakkı" lakaplı Hakkı Yeten'i yad ederek, "Spor Genel Müdürlüğü ile Beşiktaş Kulübü'nün imzaladığı protokol gereği bu tesise birçok şey kattığımıza inanıyorum. Üzerinde bulunduğumuz ve suni çim denilen saha, İstanbul'da iki yerde var. İçinde kimyasal bulunmuyor. Daha sağlıklı nesiller yetiştirmek ve onların bu tip kimyasallardan uzak kalarak daha net bir şekilde geleceğe kuvvetli adımlarla yürümesi adına onları buraya emanet etmek istedik" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü olan ve şu anda Kasımpaşa'yı çalıştıran Rıza Çalımbay da siyah-beyazlı kulübe bu tesisleri kazandıran isimlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Biz Şeref Stadı'nda yetiştik. Bize tesis yapılacağı söylendiği zaman inanamamıştık. Sonrasında burası yapıldı. İlk geldiğimiz yıl, 1985-1986 sezonunun devre arasında geldik ve o seneyi şampiyon bitirdik. Burada tarih yazdık. İlk çim sahayı burada yaşadık. Burada Beşiktaş'a çok şeyler katan günler yaşandı. Tesislerin yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Siyah-beyazlı futbol takımının altyapıdan çıkan genç oyuncusu Eslem Öztürk ise kulübün Avrupa standartlarında bir tesis kazandığını vurgulayarak, "Ben ve benden sonrakiler için güzel bir şans. Biz de burada iki sene futbol oynadık ve daha sonra A takıma kadar yükseldik. Dilerim ki buradan birçok kişi daha A takıma çıkar" şeklinde görüş bildirdi.

Gösteri maçının galibi Çebi'nin takımı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra siyah-beyazlı ekibin eski teknik direktör ve futbolcuları, törenin ardından gösteri maçı için sahaya çıktı. Karşılaşmada siyah takımın kaptanlığını Fikret Orman yaparken, beyaz ekipte ise kaptanlık pazubandını Ahmet Nur Çebi taktı. Orman'ın işleri sebebiyle kısa süre forma giydiği mücadelede beyaz takım, siyah takımı 8-4 yendi.

Reha Kapsal: 'Fatih Terim Arda'nın Galatasaray'da bırakmasını istiyor'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber