Belli ki Gaziantepspor’un önceliği kupa değil lig. Dün akşam altı as oyuncusu yoktu. Sadi Tekelioğlu da benzer bir tercih yapmıştı. M’Bia, Cavanda, Cardozo’yu dinlendirmişti. Lakin yedek kulübesinde deneyimli isimler bekliyordu. Maçın hemen başında N’Doye’nin girdiği iki pozisyondan biri golle sonuçlansa, onlara da ihtiyaç kalmayacaktı. Buna karşın 10. dakikada İsmail kaleci Onur’u avlayınca hesap bozuldu.

Sadi hocanın oyuna ilk müdahalesi sarı kartlı Aytaç’ı çıkarıp Mehmet Ekici’yi almak oldu. İkinci yarıda ise ilk kez şans tanıdığı ve sahada hiç sırıtmayan Yusuf Yazıcı-Özer değişikliğini yaptı. Bu arada Trabzonspor’un yapamadığını Gaziantepspor savunması başardı. Yusuf’un ortasında Süleyman ters bir vuruşla meşin yuvarlağı kendi ağlarına gönderdi.

Topa daha çok sahip olmak, daha çok pas yapmak iyi olmak anlamına gelmiyor. Oyunun Trabzonspor’un hakimiyetinde göründüğü bölümlerde Gaziantepspor hızlı hücumlarla pozisyon buldu. Kaleci Onur ilk goldeki hatasını bu ataklarda telafi etti.

Skoru belirlemek ise Muhammet Beşir’e düştü. Sadi hocanın alt yapıdan A takıma kazandırdığı genç oyuncu, ligden sonra kupada da siftah yaptı ve hocasını utandırmadı. Galibiyetin en anlamlı yanı Muhammet’in golü idi.