Trabzonspor’un Fenerbahçe sınavı öncesi moral bulmak istediği bir maçtı. Nitekim Denizli karşısında istediğini elde etti. Ancak iyi oynayarak değil, iyi mücadele ederek kazandı.
Her iki yarıda farklı bir Trabzon vardı sahada. İlk bölümde rakibin kontrollü oynama isteği bordo-mavili takımın çok pas yaparak pozisyon bulmasını sağladı. Alanzinho kısa mesafede çok çabuk adam geçme özelliğini olumlu kullanırken, Colman ve Selçuk gibi isimler topun kendilerinde kalmasını sağlayarak rakibin hücum gücünü önemli ölçüde engelledi.
Gabric sol kanatta Colman ile birlikte iyi işler yaptı. Serkan sağ önde forveti pozisyona sokacak ortalar yapamayınca Umut’u da oyundan düşürdü. Gol organizasyonu hazırlamak bu kez Alanzinho’ya düştü. Selçuk gibi rakip kaleyi ceza alanı dışından birkaç kez yoklayan Brezilyalı’nın 23. dakikadaki füzesi golü getirdi. Son vuruşu yapan Gabric, takipçiliğinin karşılığını aldı.
Şenol Güneş ikinci yarıya Gabric’i oyundan alıp Ceyhun ile başladı. Bu değişiklik ilk etapta sorgulanmasa da ilerleyen dakikalarda Trabzonspor’un sol kanat organizasyonları aksamaya başlayınca, Hırvat oyuncunun rakip orta alanı ile savunmasını nasıl baskı altında tuttuğu anlaşıldı.
Denizlispor ikinci yarıda daha baskılı olmaya başladı. Angelov’a göz açtırmayan Song’un yanı sıra, kritik anlarda yaptığı müdahaleler ile kalesinde yaşanacak tehlikeleri bertaraf eden Egemen, rakibin gol bölgelerindeki direncini eritti.
Son 20 dakikada kontrol tekrar Trabzon’a geçti. Gökhan’ı oyuna alıp forveti ikiledikten sonra Alanzinho’yu sol kanatta deneyen Güneş, bu hamlenin yarar getirmediğini çabuk fark etti. Oysa Gökhan - Umut ikilisinin verimli olabilmesi için yan toplarla beslenmesi gerekiyordu. Bunu Colman ile Ömer birer kez denediler ve Umut’u iki net pozisyona soktular. Ama Umut suskundu.
Karadeniz ekibi üst üste 3. maçını kazanırken, hem yeniden zirve hesapları yapma şansı buldu, hem de isabetli bir hoca tercihi ile bu kadronun küçümsenmeyecek bir güç olduğunu gösterdi.