Öncelikle şunu söyleyelim. Özellikle ikinci yarıda oyununu değerlendirince, beraberlik Bursaspor için kayıp değil. Aksine bir puanı hanesine yazdırması yenilgiden iyi. Çünkü hem mücadele, hem taktiksel anlamda ligin en iyi futbolunu oynayan Karabükspor karşısında iki farklı Bursaspor takımı vardı sahada. İlk yarıdaki coşkusu ve isteği, maçı bu bölümde koparabilmesi için yeterdi. Üstelik karşılaşmanın hemen başında karambolden de olsa Turgay ile bulduğu gol bu düşüncenin sinyalini vermişti.
Ne var ki hakem Bünyamin Gezer’in golden üç dakika sonra verdiği tartışılacak penaltı ev sahibinin hızını kesti. Gezer’in kararının skoru etkilemediğini söylemek mümkün değil. Ve Bursasporlu oyuncuların itiraz dozu kimseyi yanıltmasın.
Yeşil- beyazlılarda İnsua ile Batalla’nın doğrudan kaleye yönelik hamleleri, genç İsmail’in sağ kanattaki performansı, Bursaspor’u tekrar ateşledi. Kaleci Tomic’in kısa düşen topu, Turgay-Batalla işbirliği ile sonuç getirdi. Sonrasında Turgay’ın kafa vuruşu, İbrahim’in üst direği bulan topu Karabükspor adına şanslı anlardı.

Bursa’nın unuttuğu isim!
Konuk takımın en etkili silahı Emenike’yi Ömer ve İbrahim ile durdurmayı amaçlayan Bursaspor’un unuttuğu bir başka isim vardı. İlk golün sahibi Cernat skora ikinci kez eşitliği getiren o mükemmel vuruşu yaparken, savunmada kademe kaybolmuş, kaleci İvankov ise çaresiz kalmıştı. Asıl konuşulması gereken ise Bursaspor maçtaki son ciddi fırsatı ise 42. dakikada Ozan İpek ile bulmasıydı.
Soyunma odasından daha hırslı bir Bursaspor çıkmasını beklerken, onun rolünü çalan takım Karabükspor oldu. Konuk ekip önce orta alanda rakibinin üstünlüğünü elinden aldı. Seric, Tozo ve Hakan’ın ağırlığını koyunca, ev sahibi topu ön bölgeye taşıma konusunda sıkıntı yaşamaya başladı. İsmail ilk yarıdaki ofansif oyunundan uzaklaştı. Solda Vederson savunmasına destek vermekten ileri çıkamadı. Ertuğrul Sağlam’ın Sercan ve Ergiç hamleleri de yetmedi. Buna karşın Ömer’in Emenike’den önce topa yaptığı kritik müdahale belki de maçın kader anı idi.
Uzun lig maratonunda bu tip kayıplar olacak. Yeter ki, şampiyonluk hedefleyen zihniyet bundan gerekli dersleri çıkarabilsin.