İlk yarı bitmeden lige havlu atmış bir takımın hedefi nedir? Elbette kupa. Trabzonspor’un sezon sonunda Avrupa bileti alabilmesi için en kestirme yol da öyle hâkeza.

Rakibin Nazilli Belediyespor olması başlangıç için elbette avantaj idi. Sadi Tekelioğlu’nun önemli isimleri götürmediği bu deplasmanda kime görev verirse versin, galibiyet normal sonuç olmalıydı.

Lakin ortaya çıkan skora katkı yapan bazı oyuncular var ki, onları ayrı değerlendirmek gerek. Örneğin genç kaleci Uğurcan. Bu sezon tek bir maçta dahi forma giymemesine rağmen, dün tanınan şansı çok iyi değerlendirdi. 19 yaşında olmasına karşın kendine olan güveni, zamanlaması ve önemli kurtarışlarıyla sivrildi. Tecrübe kazandığı vakit önce bordo-mavili takımın, sonra ay-yıldızlı ekibin en büyük kazancı olacağı kuşkusuz.

Dikkat çeken diğer isim orta alanda Aytaç oldu. Uzun süren sakatlıktan formsuz çıkan Aytaç, kimliğini bulmaya başladı. Hafta sonu Rize’de, dün de Nazillispor maçında hem çok çalıştı, hem de kaleyi uzaktan yokladığı sert şutlarıyla Trabzonspor’un en büyük eksiklerinden birini kapamaya aday olduğunu gösterdi.

Ve N’Doye. Geldiği günden bu yana tek bir golü bulunmayan Senegalli forvet, sonunda şeytanın bacağını kırdı. Umarız attığı gol ona moral olur ve Trabzonspor’un beklentilerine yanıt verecek formu bulur.

Tekelioğlu’nun maçın son bölümlerinde genç oyuncular Muhammet Beşir ile Mertcan’ı sahaya sürmesi, altyapıya değer bir teknik adamdan beklenecek ve alkışlanacak hamlelerdi.