"Daha Türklerle oynamadılar ki!"

Türkiye’ye zaferi getiren golün kahramanı Osman Çakmak, hocasının “İngilizler hiç yenilmemiş” dediğini anlattı, kendisinin de, “Tamam da hocam, daha Türklerle oynamadılar ki” diyerek cevap verdiğini hatırlattı.

"Daha Türklerle oynamadılar ki!"

Ampute Milli Takımımız’ın kaptanı ve dünkü maçta galibiyeti getiren golün kahramanı Osman Çakmak, herkese kupa için söz verdiğini ve bunu başardıklarını anlattı.

Karşılaşmanın ardından büyük coşku yaşayan Çakmak, şunları söyledi:

“Genel müdürüme bir söz vermiştim. Siz bizim maçları canlı verin biz de size kupayı getireceğiz demiştim. Bir şeyi çok istersen Allah da sana onu verir ya. Ben de bu kupayı çok kişiye söz verdim. İş yerimde genel müdürüme, yönetim kurulu başkanlarıma, komutanlarıma... Turnuvada hiç golüm yoktu. Cenab-ı Allah nasip etti, kariyerimin sonunda ay-yıldızlı formayla, kaptanlık pazubandıyla şampiyonluk golünü de sen getir. Bu golü kimin attığı önemli değil. Benim aslanlar gibi 13 tane kardeşim. Beraber mücadele ettik. Tekmeye kafa attık.”

Sabah hocasıyla yaşadığı diyaloğu da dile getiren ay-yıldızlı takımımızın kaptanı Osman, “Hocam ‘İngilizler hiç yenilmemiş’ dedi. ‘Tamam da hocam, daha Türklerle oynamadılar ki’ dedim. Bizi diğer takımla kıyaslamayın” diye konuştuğunu anlattı.

Emre Belözoğlu hayranı olduğunu dile getiren Osman Çakmak, “O 5 numarayı giyiyor diye, ben de giyiyorum” diye konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, kaptan Osman Çakmak nezdinde tüm takımı kutladı.
Aykut Kocaman: "Özgüveni sağlamak adına ciddi bir adım"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber