Devler’e eleme faturası!

Slovenya’da düzenlenecek 2013 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını, büyük sıkıntılar yaşadığı eleme turu sonunda elde eden A Milli Basketbol Takımımız’ın kura çekimine 5. torbadan katılacağı açıklandı

Devler’e eleme faturası!

A Milli Basketbol Takımı’nın da katılacağı 2013 Avrupa Şampiyonası Finalleri kura çekimi için 24 takımın yer aldığı 6 torba belirlendi. 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenecek olan ‘Eurobasket 2013’ün kura çekimi için 24 takımın yer aldığı torbalar FIBA tarafından açıklanırken, 12 Dev Adam, 5. torbada yer aldı.
Ev sahibi Slovenya’nın yanı sıra, 2012 Londra Olimpiyatları ve Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda final vizesi almayı garantilemiş olan Makedonya, Fransa, Büyük Britanya, Yunanistan, Litvanya, Rusya ve İspanya takımları ilk 2 torbada yer alırken, geri kalan takımlar Avrupa Şampiyonası elemelerindeki performanslarına göre sıralandı.

Kura tarihi belli değil
Elemelerde inişli çıkışlı bir grafik çizen ve Slovenya vizesini son 2 maçı kazanarak elde eden millilerimiz, 5. torbada yer aldı. Avrupa Basketbolu’nun en önemli temsilcilerinden birisi olan Sırbistan da, elemelerdeki kötü performansı sonrasında 6. sırayı elde etti. Sırbistan, Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını son maçını kazanarak elde etmişti.
Eurobasket 2013’te mücadele edecek olan takımların gruplarının belirleneceği kura çekimi ise FIBA tarafından ileri bir tarihte açıklanacak.

1. Torba
İspanya
Fransa
Rusya
Makedonya

2. Torba
Litvanya
Yunanistan
Slovenya
B.Britanya

3. Torba
İtalya
Hırvatistan
Almanya
Karadağ

4. Torba
Finlandiya
Polonya
Ukrayna
B.Hersek

5. Torba
Gürcistan
Belçika
Letonya
Türkiye

6. Torba
Çek Cum.
Sırbistan
İsrail
İsveç

Yunanistan'daki Türk bayrağına izin verilmedi, kadın sporculara tükürüldü!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber