Diagne'ye "yolsuzluk" engeli

Galatasaray'ın en büyük para umudu olan Senegalli golcünün, gideceği ülkede yaşanan sıkıntılardan dolayı satışı gecikti.

Diagne'ye "yolsuzluk" engeli

NEVZAT DİNDAR

Suudi Arabistan hükümeti, kendi futbol kulüplerinde görülen yolsuzluklardan dolayı yönetimlerin değiştirilmesini istedi. Bunun üzerine, yeniler görev alıncaya kadar transferler durdu. Böyle olunca Cim-Bom’un 15 milyon euroluk beklentisi gecikmeye uğradı.

Galatasaray’ın Suudi takımlarına satmaya çalıştığı Mbaye Diagne’de ‘yolsuzluk’ şoku yaşanıyor. Başta Al Nassr olmak üzere Al Shabab gibi takımların gündeminde olan Senegalli forvetin transferinde süreç durdu. Bunun nedeni, Suudi Arabistan’ta futbol kulüplerinde yaşanan yolsuzluk ve devletin bu duruma el koyması...

Planlar bozuldu

Son olarak Suudi Arabistan’da sezonu şampiyon olarak tamamlayan Al Nassr’ın ciddi şekilde ilgilendiği Diagne transferinde ilginç şeyler yaşanıyor. Suudi Arabistan’da hükümetin, futbol kulüplerinde yaşanan yolsuzluk üzerine harekete geçtiği ve yönetimlerin değiştirilmesi talimatının verdiği öğrenildi.

Bu durum, Diagne için Suudi kulüplerinin yönetimleri ile bugüne kadar pazarlık sarı-kırmızılıların planlarını altüst etti. Galatasaray’dan kazandığının neredeyse iki katına imza atmayı planların Senegalli futbolcunun planları da bozuldu.

Strateji değişti

Luyindama transferinden dolayı yeni sezona eksi 5 milyon euro bakiye ile başlayan Cim-Bom’da, teknik kadronun verdiği rapor doğrultusunda satılığa çıkarılan ve yaklaşık 15 milyon euro gelir beklenen Diagne, yaşanan bu olaylar nedeniyle şimdilik elde kaldı. Planları ertelenen Galatasaraylı yetkililer, bu konuda şimdilik bir strateji değişikliğinin bulunmadığı söyledi.

Diagne’yi satıp transferde işini erkenden bitirmek isteyen sarı-kırmızılıların yeni bir pazar arayışına gireceği konuşuldu. Bu durum karşısında Senegalli forvetin, Suudi Arabistan kulüplerinden talep ettiği rakamları alıp almayacağı merak konusu...

Şenol Güneş: Bu kadar emeğin karşılığında lider olmamız bizi sevindiriyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber