Doğum gününde mahkemeye

Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi. Mahkeme ilk duruşmanın tecrübeli oyuncunun 32 yaşına gireceği 30 Ocak 2019’da yapılmasına hükmetti.

Doğum gününde mahkemeye

Medipol Başakşehir forması giyen Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, Medipol Başakşehir’in önceki gün 2,5 milyon lira para cezası verdiği Arda Turan ile Berkay arasında yaşanan kavgayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame üzerindeki incelemelerini tamamladı. Mahkeme, Berkay’ın eşi Özlem Şahin’in müşteki, Arda Turan ve Berkay’ın ise “müşteki-şüpheli” sıfatıyla yer aldığı iddianameyi kabul etti.

İlk duruşmanın 30 Ocak 2019’da yapılmasını kararlaştıran mahkeme, taraflara duruşma tarihini bildiren tebliğ gönderilmesine hükmetti. İlk duruşmanın Arda Turan’ın doğum gününe rastlaması da dikkat çekti. 30 Ocak 2019’da 32 yaşına girecek olan Arda hakkında hazırlanan iddianamede, “cinsel taciz”, “kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama”, “korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme”, “ruhsatsız silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.

İddianamede müşteki şüpheli Berkay Şahin hakkında ise “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Barça’dan açıklama: Süreci takip ediyoruz

Arda Turan’ın 2020’ye kadar sözleşmeli olduğu Barcelona Kulübü’nün Basın Sözcüsü Josep Vives, Türkiye’de yaşanan kavga olayından üzüntü duyduklarını ifade etti. İspanyol gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Vives, “Bu tür haberler duymaktan dolayı hoşnut değiliz. Olayın kahramanı kim olursa olsun hoş değil. Arda yakından tanıdığımız, dostça ilişkimizin olduğu bir futbolcumuz. Süreci takip ediyoruz ancak bu olayla ilgili herhangi bir ek yorum yapmak istemiyoruz” dedi.

Andrew Henderson bu kez amacına ulaşamadı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber