Geri Dön

Dönüş bileti hazırdı

Galatasaray’da, Feldkamp’ın teknik danışmanlığa getirilmesiyle geçen sezon planlanan operasyon tamamlandı. Kalli’nin, Cim-Bom’a üçüncü kez gelmesinin perde arkasında ilginç gelişmeler yaşandı

Dönüş bileti hazırdı

Galatasaray’da üçüncü Feldkamp dönemi resmen başladı. Sarı-kırmızılı kulüp, 74 yaşındaki Kalli’nin sezon sonuna kadar teknik danışmanlık görevine getirildiği resmen açıklandı.
Geçen sezon ligin bitmesine 6 hafta kala istifa eden Alman teknik adamı, yeniden Florya’ya getiren perde arkası gelişmeler oldukça ilginç bir gerçeği de ortaya çıkardı. Aslında Feldkamp’ın bu göreve getirileceği aylar öncesinden belliydi. Ancak, Kalli’nin geçen sezon sonunu beklemeden yardımcısı Ahmet Akcan’ın görevine son verilmesiyle başlayan kriz nedeniyle Başkan Adnan Polat ve ekibine olan kırgınlığı, operasyonun ertelenmesine neden oldu.
İlk kez Milliyet’te 11 Mart tarihinde çıkan, “Feldkamp sezon sonu bırakıyor” başlıklı haberde, Alman hocanın ayrıldıktan sonra geniş yetkilerle alt yapının başına getirileceği ve yeni teknik direktörün üstünde danışman olarak hizmet vereceği yer almıştı. O dönemde henüz başkan olmayan Polat ve Kalli arasında yapılan anlaşma böyleydi.
Feldkamp, altında çalışacağı teknik adamı seçecek, kendisi sahaya inmeden yeni hocanın üstünde çalışacaktı. Kalli’nin bunun dışındaki bir başka görevi de alt yapınının yeniden koordine edilmesiydi. Hatta bunun için de gerekli adımlar atılmaya başlanmıştı. O dönem bu gelişmelerden haberdar olan alt yapı sorumlusu Ali Yavaş bile rahatsızlığını gizlemeyerek istifa etti.

Eski plan devreye sokuldu
Fakat Polat’ın başkan seçilmesinin ardından işlemeye hazırlanan plan, Feldkamp’ın grip olarak hastalanıp yatağa düşmesiyle sekteye uğradı. Alınan başarısız sonuçlar ve Ahmet Akcan’ın yetersizliği, yönetimin operasyona gitmesine sebep oldu. Feldkamp’ın kendinden sonra takımın başına geçirmek istediği Akcan’ın görevine son veren futbol şubesi, sezonun bitmesine 6 hafta kala bu olaya kırılan Alman hocanın istifasıyla karşılaştı.
Feldkamp’ın “Benden sonra takımın başına Ahmet’in geçmesini istiyorum” isteğini kabul etmeyen Başkan Adnan Polat, Alman hocanın da istifasını kabul edip, Cevat Güler’i göreve getirdi ve takım şampiyon oldu.
Daha sonra şampiyonluk maçına davet edilen Feldkamp’la buzları yeniden eriten yönetim, Skibbe’nin yetersiz kaldığının anlaşılması üzerine, yaşlı hocaya eski teklifini yineledi. Önce UEFA Kupası’ndaki rakipleri izlemeye başlayan Kalli, ardından teknik danışmanlık görevini kabul etti. Bu arada Feldkamp’ın alt yapının planlanmasında da roller üstleneceği öğrenildi.

Dönüş bileti hazırdı

‘Çok sağlıklı geri döndüm’
Karl Heinz Feldkamp dün akşam İstanbul’a geldi. Kalli’yi havalimanında Başkan Adnan Polat’ın yardımcısı İbrahim Atalay karşıladı. Yeniden Türkiye’ye dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Alman hoca, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Çok sağlıklı bir şekilde gittim, sağlıklıbir şekilde geri geldim” dedi. Feldkamp, “Göreve getirilmeniz nedeniyle Skibbe’nin rahatsız olacağını düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine “Ben buraya Galatasaray’ın bir görevlisi olarak geldim” açıklamasını yaptı. Kalli, transfer konusundaki bir soruya karşılık ise “Çok paramız varsa yaparız” diye esprili bir yanıt verdi.

Beşiktaş'ta Emre Kocadağ'dan hakem tepkisi! Yeni hoca açıklaması

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber