"Dünya bizi bekliyor"

Şenol Güneş, umut dolu, iddialı mesajlar verdi, "Geleceğimiz çok parlak" dedi. Hedefe doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Milli Takım hocası, "Çok çalışacağız, çok engel aşacağız. Dünya ile kucaklaşacağız" diye görüş belirtti, oyunculara teşekkür etti

"Dünya bizi bekliyor"
Dünya bizi bekliyor

"Şımarmak yok"

MİLLİ Takım'ın hocası Şenol Güneş, Moldova galibiyeti ile hedefe doğru sadece bir adım attıklarını söylerken, geleceğe yönelik umut dolu mesajlar verdi. Güneş, "İşin başındayız. Şımarmak, havaya girmek yok. Çok çalışacağız, çok engel aşacağız. Türkiye Avrupa'da kendini kanıtladı. Dünya çapında bir takım olmayı hedefliyoruz. Dünya bizi bekliyor. Dünya ile kucaklaşacağız. Finallerde adından çok söz edilen bir takım olmak için uğraşacağız" dedi.

Üç puan kasada

İLK etaptaki hedefin üç maçta üç galibiyet olduğunu belirten Güneş, "Kaza kurşunu da yiyebilirdik. Ama başardık, kasamıza üç puanı koyduk. Şimdi sırada İsveç ve Azerbaycan var. Korkmuyoruz, emin adımlarla yürüyoruz" diye konuştu. Millilerin hocası, futbolculardaki kazanma duygusunun en üst düzeyde olduğunu vurgularken, "Bu faktör gelecek için beni en çok umutlandıran yön. Geleceğimiz parlak. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı.

Eksiklikler var

ŞENOL Güneş, takımda bazı eksiklikler olduğuna da işaret etti. Milli Takım Teknik Direktörü, "Kazandık, ancak kazandık diye eksikliklerimizi görmemezlikten de gelemeyiz. Pas yüzdemiz düşük. Hücumda fazla etkili pozisyonlar üretemedik. Az orta geldi, gelenleri de değerlendiremedik. Ölü topları verimli hale getiremedik. Ofansta sayısal çokluğu yakalayamadık. Gelen pozisyonları atamadık, gol sorununu orta saha ile çözdük" yorumunu yaptı.

"Zor bir seçim"

GÜNEŞ, federasyon, seyirci ve medyaya da teşekkür ederken, "Hedefe aile olursak varırız. Bu takıma destek veren herkese gönül borcumuz var" değerlendirmesinde bulundu. Şenol Güneş, oyuncularına da övgüler yağdırdı, "Hepsi değerli ve kaliteli oyuncular. Yedek kalanlar adına inanın ben de üzülüyorum. Benim için zor bir seçim. Seçimi doğru yapmak zorundayız. Hatamız olursa, eleştirilirsek buna da saygı duyacağız" diye görüş belirtti.

"O anı unutamam"

MİLLİLERİN patronu, Okan'ın golünden sonra tüm takımın kendisini kucakladığı anı ise hayatı boyunca unutamayacağını söyledi. Güneş bu konuda, "Ne diyeceğimi, nasıl hareket edeceğimi şaşırdım. Dondum, kaldım. Çok duygusal bir tabloydu o an yaşadıklarım. Bu tablo beni müthiş etkiledi. O anı bana yaşatan futbolcularıma büyük manevi borcum var. Bu borcun altından nasıl kalkacağımı bilemiyorum. Hepsine teşekkür ederim" açıklamasını yaptı.

Cesur yürek

A Milli Takım Teknik Direktörlüğü'ne geldiği günden bu yana ismi üzerinde çeşitli spekülasyonlar oluşan Şenol Güneş, Moldova karşısına sürdüğü ilk on bir nedeniyle alkış topladı. Güneş, ilk maça Galatasaray ağırlıklı bir kadro çıkardı, Milli Takım'da devamlılık simgesi haline gelen Abdullah, Tayfun ve Tayfur gibi oyuncuları yedeğe çekti.
MİLLİ Takım'daki bu değişim medyanın büyük bir bölümü tarafından da olumlu karşılandı. Şenol Güneş ise bu konuda, "Her maçın değişik stratejisi var. Bugün bunlar oynadı, yarın başkaları oynayacak. Bu takıma davet edilen herkes formayı hak ettiği için çağrılıyor. Hatır, gönülle iş yaparsanız başarıyı yakalayamazsınız" diye konuştu.

Milliyet yazarları ne dedi ?

Bu takıma güveniyorum
Zeki Çol
BU takımın finallere gideceğine yürekten inanıyorum. Yetersizliklere, sorunlara karşın Moldova karşısında sahaya yansıtılan oyunun olumlu olduğunu düşünüyorum. Şenol hoca ve talebelerinin sahaya yansıttıkları doğruları yürekten alkışlıyorum.

Akıllı seçim
Togay Bayatlı
ŞENOL Güneş kadroda akıllı bir seçim yapmıştı. Özellikle geçen sezonun başarılı takımı Galatasaray'a ağırlık vermesi, gerek kendi açısından gerekse Türkiye açısından büyük puan topladı. Ben inanıyorum ki 2002 Dünya Kupası'na katılacağız.

Bu takım gelişir
Doğan Koloğlu
MİLLİ Takım defansta üç kişiyle dört kişilik kontratağı durduracak bloklaşma, pres yapma, kaleciyi kademeye alma becerisinde uzmanlaşmalı. Aut çizgisine dalıp geri pası örnekleri yapılsaydı gol alanı da büyür, rakibin bloku çözülürdü.

Destek verilmeli
Attila Gökçe
MİLLİ Takım kritik ve zor bir başlangıcı hasarsız, kayıpsız, başarıyla geçti. Artık Şenol Güneş ve Ünal Karaman'a destek verilmesi gerekiyor. Alpay'ın, Tugay'ın, Oktay'ın da katılmasıyla başarı trendleri daha da yukarı çıkabilir.

Bu takım iş yapar
Erdoğan Şenay
OKAN'ın golüyle birlikte tüm takımın kenetlenerek Şenol hocaya koşması kolay görülür fotoğraf mıdır Dünya futbol albümlerinde ? Zaten o tabloyu gördüğüm an inandım ki bu takım Japonya'ya da gider, orada hayret verici sonuçlar da yakalayabilir.

Doğruları yakaladı
Ömer Üründül
GÜNEŞ, takım düzenindeki doğruları yakaladı. Sonra futbolcular, yeterince motive olunamayacak bir rakip karşısında bile hırslarını gözler önüne serdiler. Ayrıca, yeni teknik heyetle kısa sürede oluşturulan kaynaşma artıların başında geliyor.

"Bizi kimse tutamaz"

Okan ve Emre: "Hedef 10'da 10"
Halil Özer
MOLDOVA maçındaki gollerin sahibi Okan ile Emre, 2002 Dünya Kupası'na yenilgisiz gitmeyi hedeflediklerini söylediler. Okan, "Mutlaka bir ilki daha gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız gruptaki on maçımızı da kazanmak. Bu ekip Dünya'nın her takımını yenebilir" dedi.
İKİNCİ golün kahramanı Emre ise, "Böyle giderse 30 puanla bu işi bitiririz. Bu kez bizi Dünya Kupası için hiç kimse tutamayacak. Sıfır kayıp puanla Japonya'ya gitmek istiyoruz" diye konuştu. Genç yıldız, Milli Takım'da kendisini evindeymiş gibi hissettiğini de belirtti.

Lewandowski'den kalite gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber