‘Duran toplarda çok eksik kaldık’

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda yenilgisinden gereken dersi çıkaracaklarını söyledi, “Duran toplarda eksik kaldık ve çok ucuz goller yedik. Her şeye rağmen takımdan memnunum. Toparlanacağız ve sıradaki maçlarda daha etkili oynayacağız” dedi

‘Duran toplarda çok eksik kaldık’

İzlanda deplasmanından yenilgiyle ayrılarak, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda 9 puanda kalan A Milli Takımımız finallere katılma yolunda büyük bir fırsat teperken, Teknik Direktör Şenol Güneş, duran toplardan yenen gollerin kendilerine çok pahalıya patladığını aktardı.

Ragnar Sigurdsson’un ilk yarıda attığı gollerde takım halinde hatalar yaptıklarının altını çizen Güneş, bu yenilgiden ders çıkaracaklarını söyledi.

Ay-yıldızlı hoca, “Milli Takım olarak özellikle ilk yarıda hücumda istediğimiz pozisyonları oluşturamadık. Duran toplarda eksik kaldık ve çok ucuz goller yedik. Bahane aramıyorum ama sezon bitiminde yaşanan yorgunluğa bir de uzun uçak yolculuğu eklenince sıkıntılar yaşadık. Her şeye rağmen genele baktığımızda tüm oyuncularımdan memnunum. Toparlanacağız ve sonraki maçlarımızda daha etkili olacağız” ifadelerini kullandı.

‘Rövanşı bekleyin’

İzlanda karşısında kaptanlık bandını takan Burak Yılmaz ise takım arkadaşlarına sahip çıkarken gelecek için umutlu konuştu.

İzlanda yenilgisini unutmayacaklarını kaydeden deneyimli golcü, “Maçtan önce yaşananların takım üzerinde önemli bir etkisi oldu. Takımdaki herkes yüreğini ortaya koydu, oynadı, mücadele etti. Evet mağlup olduk ancak zirve yarışında iddiamız güçlü bir şekilde sürüyor. Finallere gideceğimize inanıyoruz” dedi. Burak Yılmaz maçtan sonra tribünlerden yapılan bazı hareketlere ise “Rövanşı bekleyin. Bu maçın rövanşını izleyin” karşılığını verdi.

Daniel Sturridge, İstanbul'a geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber