Efes bir şok da Torku Konya'dan!

Beko Basketbol Ligi'nin son haftasında Torku Konya Selçuk Üniversitesi, sahasında Anadolu Efes'i 76-72 yendi.

Efes bir şok da Torku Konya'dan!

Beko Basketbol Ligi'nin son haftasında Torku Konya Selçuk Üniversitesi, sahasında Anadolu Efes'i 76-72 yendi.

Torku Konya Selçuk Üniversitesi: 76 - Anadolu Efes: 72

Karşılaşmaya iki takım da katı savunma yaparak başladı. Semih Erden, Kerem Gönlüm ve Hopson ile sayı üretmeye başlayan Anadolu Efes, ev sahibi ekipten De Vries, Gillanwater ve Wiliiams'ın sayılarına engel olamadı ve ilk 6 dakika 13-9 konuk ekibin üstünlüğünde geçildi. Bu dakikadan sonra karşılıklı basketlerle geçen karşılaşmanın ilk periyodu konuk ekibin, 20-15 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda sayıyla başlayan Anadolu Efes oldu. İyi savunma yaparak rakibine sayı kazandırmayan konuk ekip, Cedi Osman, Doğuş Balbay ile sayı üreterek, 15. dakikayı 28-20 önde geçti. Gillanwater, Burak Selen, De Vries ve Cem Coşkun ile farkı kapatmaya çalışan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, bunda başarılı olamadı. Semih Erden, Savanovic ve Hopsan sayılarıyla Anadolu Efes, ikinci periyodu 10 sayı farkla 39-29 önde kapattı.

3. periyoda Gillanwater ve De Vries'in basketleriyle başlayan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, katı defans uygulayarak 24. dakikada farkı 4 sayıya indirdi. Hücumda ataklarını sıklaştıran Anadolu Efes, Semih Erden, Planinic ve Savanovic ile sayı üretmeye devam etti ve 25. dakikayı 9 sayı önde geçti. Taraftar desteğini arkasına alan ev sahibi ekip, Burak Selen ve De Vries'in sayılarıyla farkı tekrar 2 sayıya indirdi. Kalan dakikada başka sayı olmayınca Anadolu Efes, 3. periyodu 52-50 önde bitirdi.

Son periyoda iyi başlayan ekip Torku Konya Selçuk Üniversitesi oldu. Hücumda De Vries'in sayısıyla ev sahibi ekip, son periyodun ilk dakikalarında 52-52 beraberliği sağladı. Hücumda istediğini yapamayan Anadolu Efes, rakibinin de sayılarına engel olamayınca, Torku Konya Selçuk Üniversitesi, Low'ın sayısıyla ilk defa öne geçti: 54-53. Karşılıklı basketlere sahne olan son periyotta Torku Konya Selçuk Üniversitesi, De Vries ve Williams'ın basketleriyle Anadolu Efes karşısında 35. dakikada sayı farkını 5'e çıkardı: 60-55. Son dakikaları nefes kesen ve karşılıklı basketlerin olduğu maçı Torku Konya Selçuk Üniversitesi, 76-72 kazandı.

Salon: Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs

Hakemler: Zafer Yılmaz, Yener Yılmaz, İbrahim Altıntaş

Torku Konya Selçuk Üniversitesi: Hakan Köseoğlu, Pastal, De Vries 29, Gillenwater 12, Williams 10, Low 9, Cem Coşkun 3, Burak Selen 13,

Anadolu Efes: Birkan Batuk 4, Semih Erden 15, Kerem Gönlüm 6, Hopson 5, Planinic 11, Doğuş Balbay 3, Cedi Osman 3, Mükremin Deniz Kılıçlı 2, Savanovıc 19, Lucas 2, Bjelica 2

1. periyot: 15-20

Devre: 29-39

3. periyot: 50-52

Şenol Güneş: "Bugün kıran kırana maç oldu"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber