Eksi bakiye!

G.Saray transferde coşarken, gelen-giden transferlerde dönen parada zarar etti. Şimdilik 9.75 milyon euroluk açık görülürken, Feghouli ve Fernando ile bu rakam biraz daha fazla büyüyecek.

Eksi bakiye!

Transferin flaş kulübü Galatasaray, büyük bir mali yükün altına girerken, gidenlerle gelenler arasındaki parada da büyük uçurum yaşandı.

Eksi bakiye
Sarı-kırmızılılar yeni sezon transfer döneminde Bruma’yı Leipzig’e 15 milyon, Podolski’yi Vissel Kobe’ye 2.6 milyon, Cenk Gönen’i Malaga’ya 200 bin, Semih Kaya’yı ise Sparta Prag’a 2 milyon euroya gönderdi. Galatasaray’ın kasasına bu transferlerden toplamda 19.8 milyon euro para girerken, takımın yıldız ismi Sneijder’in sözleşmesinin de feshedilirken, takımdan ayrılan oyuncuların aldığı yıllık ücretlerle birlikte 34.75 milyon euroluk bir girdi sağlandı.

Ancak yapılan transferlerin maliyetleri ise gidenlerin yanında oldukça fazla kaldı. Cim-Bom’un şu ana kadar kadrosuna kattığı Belhanda, Mariano, Maicon, Gomis, ve Ndiaye’ye toplamda 31 milyon euro bonservis bedeli ödedi. Bu oyuncuların bonuslar hariç bir sezonda kazanacakları para 13.5 milyon euro da eklendiğinde gelenlerin maliyeti 44.5 milyon euro tutacak.

Bu hesap göz önüne alınırsa şu anda 9.75 milyon euroluk açık gözüküyor. Bunlara yeni gelecek Feghouli ve Fernando da eklendiğinde rakam daha da büyüyecek. Galatasaray, West Ham United’dan Feghouli’yi transfer ederse, oyuncu için 4.5 milyon euro ödeyecek. Manchester City forması giyen Fernando için de 5.25 milyon euro verilecek.

GİDENLER

Eksi bakiye

Lorelei Taron'dan İstanbul paylaşımı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber