"Emir erliğini bırak"

Dursun Özbek, TBF Başkanı Erdenay’a sert çıktı, “Kaldıramayacağın işi yapma. Bizim çocuk bilmeden lisans çıkarmış laflarını bırak, sen ne iş yapıyorsun orada... Basketbolu saha dışına, masa altına taşımak istiyorsan, orada oynamasını da biliriz” diye konuştu.

"Emir erliğini bırak"

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray, potada yaşanan skandala çok sert tepki gösterdi. Türk Telekom Arena’da düzenlenen basın toplantısına Başkan Dursun Özbek, basketboldan sorumlu yönetici Can Topsakal ve Kadın Basketbol Takımı’nın Koçu Ekrem Memnun, TBF Başkanı Harun Erdenay’ı topa tuttu.

Özbek, “Sahada galip gelebilirsiniz ama bu yeterli mi? O zaman başka güçler devreye giriyor. Federasyon sahada alın teri ile mücadele eden Galatasaray’ın kazandığı galibiyete bir şeyler yapması lazım. Dünyanın neresinde böyle bir açıklama var. Sen federasyon başkanısın. Sen bırak o zaman çocuk gelsin federasyon başkanı olsun. Galatasaray’ın hakkını kimse gasp edemez. Böyle basit açıklamalarla Galatasaray’ı kimse harcayamaz. Ben ve yönetim çok kızgınız” dedi.

Özbek şöyle devam etti: “Federasyon başkanına sesleniyorum. Kaldıramayacağın işi yapma. Bizim çocuk bilmeden lisans çıkarmış laflarını bırak, sen ne iş yapıyorsun orada... Bir de kalkmış diyorsun ki, biz sizi mağlup sayalım, yine tazminatı veririz. Sen kimsin ya? Sen kimsin Galatasaray’ın oyuncusunun tazminatını ödeyeceksin? Şu söylemlerin, bir federasyon ciddiyeti ile, yetkili ile alakası var mı? Harun sen federasyonun, Fenerbahçe’nin emir erliğini bırak. Bırak basketbol sahalarda oynansın. Basketbolu saha dışına, masa altına taşımak istiyorsan, orada oynamasını da biliriz.”

Can Topsakal ise Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Menajeri Didem Akın’ın kocası Raşit Akın’a göndermede bulundu, “Bu bir skandal... Federasyonu Fenerbahçe yönetiyor. Federasyon kadınlar sorumlusu, Fenerbahçe kadın takımı menajerinin eşi. İlk önce bu kişinin istifa etmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Skorer Tv Haber Bülteni - 14 Kasım 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber