Emre Belözoğlu "Aziz başkana kırgınlığım yok"

Medipol Başakşehir kaptanı Emre Belözoğlu canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu "Aziz başkana kırgınlığım yok"

Medipol Başakşehir kaptanı Emre Belözoğlu, TRTSpor'da çarpıcı açıklamalar yaptı. "Oynadığın en iyi 11 listesinde Hagi'yi ilk yazmamız lazımdı" diyen Belözoğlu "Aziz başkan ya da yönetim kuruluna kırgınlığım yok" dedi.

"Bir sene daha oynamak istiyorum"

"Bırakabilirdim aslında Medipol Başakşehir ailesinde kalabilirdim. Kulübün hedefleri ve ortak hayallerimiz konusunda doğru bir karar verdik. Bir sene daha oynamak istiyorum. Zaten futboldan sonra yöneticilik konusunda bol zamanımız olacak."

"Abdullah hoca sağolsun bana yardım ediyor. Benim joker olarak kullandı. Hocamız zaten bütün oyuncularını çok iyi tanıyan bir teknik adam. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Başarılı da olduk, son senemizde de aynı şekilde saha içinde hocanın ve kulübün bir temsilcisi olarak görev yapacağım"

"Bırakınca kulüp büyükleri ile istişare edip karar vereceğiz"
"Futbolu bıraksaydım kulübün içinde kalıp spor yönetimi mi yoksa teknik adam olarak mı devam edeceğime karar verecektik. Bırakınca kulüp büyükleri ile istişare edip karar vereceğiz"

"Futbol oynama enerjimi ve motivasyonumu koruduğum için devam etmek istedim. Son 4 yılda Başakşehir önemli işler yaptı. Küçk detaylar büyük farkla ortaya çıkarıyor. Eski kültürü olan, şampiyonluk kültürü olan camialarda farkla oluyor. Biz yanlızdık sadece saha içinde oynamaya çalışan bir takım olduk. İki senedir şampiyonluk kovaladık"

"Galatasaray maçından sonra şampiyonluk şansımız azaldı dedim. Orada Galatasaray bizden iyi oynadı tamam ama hakem Halil Umut Meler bizi ezdirdi. Yaşanmasını istemediğim olaylar orada yaşandı. "

"Halil Umut Meler bizim orada direncimizi kırdı. Üzüldük o maçtan sonra ama Galatasaray hak ederek kazandı. Psikolojik üstünlük sağladı ve Galatasaray bire bir rakibi olan herkesi evinde geçti. Bu maçta sonra Sivasspor maçı etkili oldu. Belki 1 puan gerisinde girsek farklı senaryolar olabilirdik. "

"Oynadığın en iyi 11 listesinde Hagi'yi ilk yazmamız lazımdı"

"Oynadığın en iyi 11 listesinde Hagi'yi ilk yazmamız lazımdı. Orada röportajı yapan arkadaşa söylemiştim. İlk önce Hagi yazılır sonra 10 kişi eklenir"

"Jubileye biraz romantik bakıyorum. Bir takımda başlayıp, bir takımda bitirirseniz büyük bir maçla tamamlamak ister insan. Ben ne kadar hak ediyorum bilmiyorum ama bana gelene kadar bir çok oyuncunun jubileyi hak ettiğini sanıyorum"

'Aziz başkan ya da yönetim kuruluna kırgınlığım yok'

"Fenerbahçe kongre üyesiyim oy vereceğim inşallah. Kulübün bir karardır o dönemde de söylemiştim. Daha şık bir şekilde veda edilebilirdi olmadı kısmet değilmiş. Benim o dönemki yönetim kuruluna ya da Aziz başkan'a kırgınlığım yok"

"Sayın başkan teşekkür ederim. Kendi telefonundan arasa beni kayıtlı açardım. Daha sonra döndüm fakat kulüp çıktı. Kendisine de ifade ederdim. Herkesin hedefidir bu tip pozisyonlara gelip görev almak. Eğitim ve donanımınızla oraya gelmeniz lazım. Hayatım boyunca hiçbir şeyi ucundan tutmadım iki elle tuttum."

"Fenerbahçe benim gönlümdeki takım en iyisi olsun isterim"

"Fenerbahçe çok büyük bir camia. Alevlenmiş bir durum var. Fenerbahçe benim gönlümdeki takım en iyisi olsun isterim. Sayın başkan ile iyi zamanlarımız oldu, Ali ağabey (Ali Koç) ile güzel zamanlarımız oldu"

"Fenerbahçe'de görev almak isterim"
"Futbolu bıraktan sonra bir geçiş senesi olacak. İnşallah bir gün Fenerbahçe ile yollarımız kesişirse futbolculuk döneminde nasıl elimden geleni yaptımsa o zamanda yaparım. Bende isterim bir gün hazır olduğum zaman Fenerbahçe'de görev almak isterim"

"Kendi kendimi eleştiriyorum"

"Türk insanının içinde de bu var. Hiç profesyonle oynamayan biri bile halı sahada sinirlenebiliyor. Bazı insanlar daha dingindir. Üç tane çocuğum var ve onların izlediğini örnek aldığını düşünce, kendi kendimi eleştiriyorum"

"Hakeme hiç küfür etmedim. Sanki öyle bir anlatılıyorki ağzıma ne geliyosa söylüyorum sanıyorlar. Biraz sinirli ifade ettiğim için olabilir. Eleştirilebilir bir profil olduğumu düşünüyorum ama bana da haksızlık yapılıyor."

"Dört büyüklerin oynamadığı kalitede maçlar oynadık"

"İlk sene geldiğim takımı düşündüğüm zaman bu taraftar yoklupu avantaj olabilirdi ama bu sezonki kadronun hepsi kaldırabilecek oyunculardı. Şampiyonluğa oynayan takımların taraftarları ile bizim taraftar sayımız arasında fark var. Dört büyüklerin oynamadığı kalitede maçlar oynadık"

"Bu kadar net pas ortalaması yapıp bu kadar hücuma gidebilen takım Avrupa'da bile az. Mükemmel bir organizasyonu olan bir takım. Transfer konusunda başkan ve yönetim bilir."

"Arda bir değerdir kıymetini bilmemiz lazım"

"Arda iki tane sakatlık yaşayınca toparlaması zor oldu. Bir Trabzonspor maçı oynamıştık sonrasında herkes Arda'yı konuluyordu. Arda kendini ispat etmiş bir oyuncu beklenti çok yüksek. Popüler olan bir kaç teknik adam ve oyuncu üzerinde medya öne taşıyor. Hak etmediği bir dönem oldu onun için. Bu aslında motive eder birazda. Arda hep eleştiriliyordu. Hayatta bu var her nimetin bir külfeti var. Bu da bizim sınavımız. Sporcular özellikle Türkiye'de yüksek seviyede oynamış oyuncular bazen hiç hak etmedikleri kadar değerli bazen de değersiz gösteriliyor. Arda bir değerdir kıymetini bilmemiz lazım"

"Arda'nın cezasını üzücü buldum. Benzer müdaheleler yapan oyuncular vardı eskiden. Etki altında kalmışlar. "

"Hedefim Avrupa'da kupa kaldırmak"

"Galatasaray'ın bu sezonki başarısı ile ilgili şunu söylemek lazım. Çok iyi başladı ve çok iyi bitirdi. Zaten böyle şampiyonluk gelir. Fatih hoca bizim büyüğümüz, akrabalığımızda var. "

"Futbolcu olarak Avrupa'da bir kupa kaldırmak isterim. Futboldan sonra futbolun içinde gördüklerim ile birlikte eğitimini alıp Avrupa'da kupa kazanan bir teknik adam ya da sportif direktör olmak isterim"

"Hakemlere kadar konuşulması gereken çok aktör var. Bunlardan birisi de futbolcular. Özeleştiri yapması gereken aktörler. Futbolun içinden gelmesi daha iyi olabilir. Yaptığınız müdaheleye farklı bakabilirler. Fırat hoca, Cüneyt hoca son dönemde Ümit Öztürk bunlar hem tanıdığım hem de elinden geldiğini yapmaya çalıştığını bildiğim isimler"

"Dünya Kupası'nda favorim Almanya ve Brezilya..."

"UEFA Avrupa Ligi gruplarında aslında elimizden geleni yaptık. Bayağı tecrübeli bir takımız. Hoca neden eleştirildi bilemedim ve o rotasyonları yaptığımız zamanda da maç kazandık. Grupta 11 puan topladık ama elendik. İçeride ki Ludogorets maçını kazansak çıkıyorduk. Sevilla'da eski Sevilla değil dediler Manchester United'ı eledi o takım"

"Dünya Kupası'nda favorim Almanya ve Brezilya diyebilirim sürpriz yapabilecek takım Belçika. Bazen turnuvalarda bazı oyuncular özel performanslar gösteriyor. "

"Ramos kolunu takıyor ama..."
"Sergio Ramos kolunu takıyor ama niyet okumak gibi geliyor. Salah'ı çok seviyorum başka bir şeyi temsil ediyor gibi geliyor. Salah çok talihsiz düştü. Bilerek yapılmış bir faul ama bilerek sakatlıyor demek haksızlık olur. Salah bana göre Müslümanlığı temsil ediyor beni sevindiriyor. Çevremdeki bir çok insandan böyle görüyor."

"Gelmiş geçmiş en iyi teknik adam..."
"Gelmiş geçmiş en iyi teknik adam Alex Fergosun diyebilirim ama son 10 yılda en iyisi Guardiola diyebilirim. Karşılıklı oynadım ama duyduğum kadarıyla çok kafayı yoran bir teknik adam"

"Aykut hoca bu ülkede ideal isimlerden biri"

"Ben çok hoca ile çalıştım. Fark üreten bir hocadır. Oyuncuların yükselmesini sağlar, genç oyuncu oynatır. Genç oyuncuyu hep kullanmak ister. Ligi çok iyi tanır. Bu lig farklı bir lig. Burada bazen sistemsizlik sistemdir. Kendine göre değerlendirmeleri vardır. Aykut hoca bu ülkede ideal isimlerden biri. Fenerbahçe ligi iyi açsa farklı bir yerde bitirebilirdi"

"Şampiyonluk yaşamış beş takım dışında bir takım şampiyon olabilir"

"Şampiyonluk yaşamış beş takım dışında bir takım şampiyon olabilir. Bu finansal durumda böyle sürdürülemez diye düşünüyorum. Doğru yönetilen, doğru hamleler yapan takımlar fark yaratabilir. Bu takımlardan biri de biziz. Umarım şampiyon oluruz" (Ajansspor)

Erol Bulut: ”Fenerbahçe maçında takımımız haklı yere 3 puan almıştır”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber