"En doğru tercihim"

Siyah-beyazlıların yeni stoperi, PSV'den ayrılmayı kafasına koyduğunu ve transfer sürecinin çok hızlı geliştiğini söyledi.

"En doğru tercihim"

SERDAR SARIDAĞ

Beşiktaş’ın uzun süredir kendisi ile ilgilendiğini vurgulayan Mirin, “Ben bir kulüpte mutluysam orada çok uzun süre kalmak isterim” dedi. Agresif bir oyun yapısı olduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli oyuncu, “Türkiye’deki maçları izledim, burada ikili mücadeleye izin var” diye konuştu.

Beşiktaş’ın yeni transferi Nicolas Isimat Mirin, “Yaptığım en doğru tercih olduğuna inanıyorum” dedi.

Birkaç senedir Beşiktaş’ın kendisine ilgisi olduğunu söyleyen Fransız savunmacı, “Ne mutlu ki transferim gerçekleşti. PSV’den ayrılmayı kafaya koymuştum ve buraya gelişim çok hızlı oldu. İlk antrenmanıma da çıktım. Kalitesi yüksek, deneyimli oyuncular var. Sahada becerilerimi ortaya koymak için çok heyecanlıyım. Takıma katkı sağlayacağıma eminim. Bana güvendikleri için Başkan Fikret Orman, Serdal Adalı ve Şenol Güneş’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PSV Eindhoven’de birçok kupa kazandığını, Beşiktaş’ta da bunlara yenilerini ekleyeceğini vurgulayan Mirin, “PSV’de güzel günler geçirdim. Beşiktaş’ta da geçireceğim. Burada herkes profesyonel anlamda en iyisini yapmaya çalışıyor. Beni de çok sıcak karşıladılar. Antrenmanda Adriano, Quaresma gibi isimleri görünce gerçekten etkileniyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘Cocu’yla görüşmedim’

Fenerbahçe’nin eski hocası Phillip Cocu ile bire bir görüşme gerçekleştirmediğini de sözlerine ekleyen tecrübeli futbolcu konuşmasına şöyle devam etti: “Osmanlıspor’da Adam Maher ile görüştüm ve ona onunla buradaki genel ortamı, alışkanlıkları ve kültürü sordum. Cocu Türkiye’den ayrıldı. Onun adına benim için üzücü bir durum. Ancak karar verebilmek için farklı fikirlere ihtiyacım yok. Bu benim hayatım, benim kararım.”

Konuşmasının sonunda ise agresif bir oyun anlayışına sahip olduğunu söyleyen Mirin, “Doğrusunu söylemek gerekirse hakemler Hollanda’da bu oyun anlayışına tolerans göstermiyordu. Türkiye’deki maçları izlediğim kadarıyla burada temasa dayalı oyuna tolerans gösteriliyor” değerlendirmesini yaptı.

‘Pepe’ye hayranım’

Mirin, siyah-beyazlı takımdan ayrılan Pepe’yi çok beğendiğini itiraf etti. Fransız stoper, “Pepe hayranlık duyduğum iyi bir oyuncu. Ancak bende farklı bir tarza sahibim. Her oyucunun farklı özellikleri vardır. Savunma ya da oyun kurma konusunda en iyisini ortaya koyabilmek, takım ve taraftarın beklentilerine cevap vermeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

‘Türkçe öğreneceğim’

Tecrübeli futbolcu iletişim sıkıntısı çekmemek için Türkçe öğreneceğinin altını çizdi. Mirin, “Hocamız, topun hızlı ve sık bir şekilde yön değiştirmesini istiyor. Sahada anlaşabilmek adına yakın zamanda Türkçe dersleri almaya başlayacağım. Ailem de buraya gelecek. İletişim meselesini çözeceğim” diye konuştu.

Taraftara övgü

Mirin, Beşiktaş’ın maçlarını izleyip taktik anlayışın nasıl olduğunu kavramaya çalıştığını söyledi. Fransız oyuncu, “Ancak benim taktikten çok dikkatimi tribünler çekti. Atmosfer gerçekten çok iyi. Her oyuncu böyle tribünlere karşı oynamak ister” ifadelerini kullandı.

15: Fransız savunmacı 15 numaralı formayı giyeceğini söyledi, “Bunun özel bir anlamı yok. İlk profesyonel olduğumda 15 numarayı giymiştim. Doğum günümle bir alakası var. Öyle yoğun bir anlamı yok” dedi.

En doğru tercihim

Nevzat Dindar: "Sivasspor maçından sonra Fatih Terim bomba açıklamalar yapacak"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber