Geri Dön

Ergin Ataman'dan THY Avrupa Ligi için şok açıklama!

Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman, "Avrupa Ligi, basketbolda küçülen değil, düzgün bir şekilde büyüyen kulüpleri organizasyonda istiyor" dedi.

Ergin Ataman'dan THY Avrupa Ligi için şok açıklama!

Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, bu sezon yaşanan maddi sorunlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "İnşallah Galatasaray Basketbol Takımı yakın gelecekte bir daha böyle bir sezon yaşamaz" dedi.

Ataman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Basketbol Ligi'nin son haftaya girilirken, kendileriyle birlikte 5 takımın play-off'a kalma mücadelesi verdiğini dile getirerek, "Biz son maçımızda yarın Rönesans TED Ankara Kolejliler ile karşılaşacağız. Play-off'a kalmamız için maçı kazanmamız gerekiyor. Kazanmak için gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz" diye konuştu.

Rönesans TED Ankara Kolejliler'in küme düşme ihtimalinin olduğunu vurgulayan Ataman, şunları kaydetti:

"Kolay bir maç olmayacak. Biz Galatasaray olarak çok zor geçen sezonda play-off'ta yerimizi almak istiyoruz. Açıkçası diğer takımların alacağı sonuçlar beni çok ilgilendirmiyor çünkü o konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Biz sadece kendi maçımıza konsantre olacağız. Ancak 5 takımın aynı puanla son haftaya girmesi sıra dışı bir durum. Bu da Türkiye Ligi'nin ne kadar renkli ve güzel bir lig olduğunun bir göstergesi."

JORDI BERTOMEU'DAN EUROLEAGUE İÇİN RESMİ AÇIKLAMA!

"Gemi çok su aldı"

Ergin Ataman, bu sezon yaşadıkları sorunlarla ilgili fazla konuşmak istemediğini anlatarak, "Bütün bunları artık kapattım. Bu sene gemi maalesef çok su aldı, ben şu anda gemiyi limana yanaştırmaya çalışıyorum. Yaşanılan sorunlarla ilgili yapılacak bir şey yok. İnşallah Galatasaray Basketbol Takımı yakın gelecekte bir daha böyle bir sezon yaşamaz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü'nün 23 Mayıs'ta yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkanlığa aday olacak isimlerle görüştüğünü dile getiren Ataman, şöyle devam etti:

"Başkan adaylarıyla yapmış oluğum görüşmelerde ve onların söylemlerinde basketbolun büyümesine destek olacaklarını belirtiyorlar. Bu konuda somut adımlar atacaklardır. Galatasaray'da basketbolun küçüleceğini ben düşünemiyorum ama önümüzdeki dönemlerde Galatasaray basketbolunda olup olmayacağımın kararını yeni seçilecek yönetimle birlikte vereceğiz. Sonuçta benim kontratım bitiyor ve yeni gelecek yönetimin başka bir tercihi de olabilir. Buna da saygı duymamız lazım."

"Takımı birlikte tutmak için bütün çabamı sarf ettim"

Ergin Ataman, Galatasaray taraftarlarının kendisine verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Galatasaray taraftarının bu kadar sahip çıkması, bana gurur veriyor. Ben geçmişte de çalıştığım hiçbir takımı yarı sezonda maddi sorunlar nedeniyle bırakmadım" dedi.

Özellikle sezon içinde takımı birlikte tutmak çaba harcadığını belirten Ataman, "Kendimi, profesyonel kariyerimi ve kazancımı düşünmeden sadece ve sadece Galatasaray'ı düşündüm. Yöneticilerin de hep iyi niyetli olduğunu ve bir çözüm arayışı içinde olduğunu gördüm. Ben de burada bir çaba sarf ettim ama maalesef her şey istediğimiz gibi olmadı. Bunlardan herkesin ders çıkaracağına ve bir daha Galatasaray'ın bu durumlara düşmeyeceğine eminim" şeklinde konuştu.

"Avrupa Ligi küçülen değil, büyüyen kulüpleri istiyor"

Ergin Ataman, Avrupa Ligi Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu'nun Galatasaray Liv Hospital'a yönelik açıklamasını okuduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray'ın yaşadığı maddi sorunların Avrupa Ligi'ni çok zor duruma düşürdüğünü söylemiş. Türkiye'de Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker dışındaki bir takıma 'wildcard' verecekler. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük ve en çok taraftara sahip kulübü. Son 3 sezonda da Avrupa Ligi'nde de renk katan bir kulüp. Ancak bu sezon finansal açıdan şansız bir yıl geçirdi. Galatasaray onları düzeltebilirse yine o 'wildcard'ın en büyük adayı olacaktır. Avrupa Ligi, basketbolda küçülen değil, düzgün bir şekilde büyüyen kulüpleri organizasyonda istiyor. Onlara hak vermek lazım. Bundan sonra Galatasaray'da basketbolun geleceğini, seçilecek başkan ve yönetim kurulu belirleyecek. Benim bu konuda yapabilecek bir şeyim yok."

Karaman: "Grupta çok değerli takımlara karşı oynadık

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber