Geri Dön

Ersun Yanal dört köşe!

Fenerbahçe’nin hocası oyuncularının ilk 15 günlük performansı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. “Yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen karşımda beklediğimden iyi bir takım buldum” diyen Ersun Yanal, asıl maratonun bu haftadan sonra başlayacağını belirtti

Ersun Yanal dört köşe!

SENAD?OK

Fenerbahçeli oyuncular, Teknik Direktör Ersun Yanal’ı adeta terse yatırdı.
Takımının ilk 15 günlük performansını değerlendiren tecrübeli teknik adamın ekibiyle yaptığı toplantıda, “Açıkcası bunca yaşanan olumsuzluk sonrası karşımda beklentilerimden çok daha iyi bir oyuncu topluluğu gördüm. Antrenmanlardaki istek, hırs ve yüksek enerji beni fazlasıyla şaşırttı. Ayrıca rekabet ortamından da çok mutluyum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Şu ana kadar yaşadıklarından ve gördüklerinden bir hayli etkilenen Yanal’ın, “Tek eksiğimiz Avrupa Kupaları. Eğer bunun vizesini alabilirsek Şampiyonlar Ligi’nde çok başarılı oluruz. O potansiyel bizde fazlasıyla var” dediği bildirildi.
Öte yandan Fenerbahçeli futbolcular bugünle birlikte kader haftalarına girecek. 15 gün boyunca yapılan eğlenceli antremanlar yerini artık daha zor ve yorucu bir ortama bırakacak. Ersun Yanal bu haftayla birlikte takımdan gidecek ve kalacak oyuncular konusunda karar vermeye başlayacak. İdmanların temposu biraz daha artacak, kısacası dananın kuyruğu önümüzdeki 10 gün içinde kopacak.
Teknik Direktör Yanal, 19 Temmuz’da Boluspor, 21 Temmuz’da Hazar Lenkeran ve 24 Temmuz’daki PSV Eindhoven maçlarındaki performanslara göre 33 kişilik kadroyu 24’e indirecek ve yönetime gönderileceklerin listesini verecek.
Bu üç karşılaşmada tüm oyuncularına şans vermeyi planlayan ve sistemi de oturtmaya çalışacak olan Yanal’ı zor kararlar bekleyecek.

Yılmaz Vural PSG'de

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber