Ersun Yanal: "Fenerbahçe'nin gücü başka bir güç"

Fenerbahçe Spor Kulübü, 'Fener Ol' kampanyasını resmen duyururken teknik direktör Ersun Yanal, futbolculardan Hasan Ali Kaldırım, Volkan Demirel ve Mehmet Topal kulüp televizyonundan taraftara çağrıda bulundu.

Ersun Yanal: "Fenerbahçe'nin gücü başka bir güç"

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, futbolculardan Hasan Ali Kaldırım, Volkan Demirel ve Mehmet Topal kulüp televizyonunda "Fener Ol" projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Fenerbahçe'nin gücü başka bir güç"

Teknik direktör Ersun Yanal canlı yayında taraftara çağrıda bulundu ve 'Biz büyük bir camiayız. Özellikle 3 Temmuz sonrasında Türkiye'de gerçekleşen sporun üzerindeki o kaotik ortamın, düzmece ortamın nereye geldiğini gördük. Maalesef o süreç içerisinde bir de 4 Nisan var. Her ne olursa olsun bir ülkenin en büyük değeri sivil toplum örgütleridir ve onların öne taşıdıkları markalar. Fenerbahçe, tartışmasız ülkemizin en önemli markalarından biridir. En başlarda gelir. Fenerbahçe sadece bir futbol, bir basketbol takımı değil. Fenerbahçe'nin gücü başka bir güç. Ülkemizin çok nadide bir değeridir Fenerbahçe. Bu değerin içinde birçok değer var. Bu değerlerle Fenerbahçeli olundu. Bu değerlere sahip çıkarak bu süreci yönetmek önemli. Buranın sahibi kimse değil, burası Fenerbahçelilerin sahip olduğu bir yerdir. Bugün bu değerin desteğe ihtiyacı var.' diye konuştu.

"Aptal değiliz"

Volkan Demirel kampayanın önemini bvurgu yaparak, 'İnşallah bu akşam hem camiamız, hem de Türk futbolu adına önemli bir gece olur. Umarım tüm taraftarlarımız, geleceğimize, genç arkadaşlarımıza bir ışık olacaktır. Nedense bizim yaşadıklarımızı, sadece biz yaşıyoruz. 3 Temmuz da olsa, 4 Nisan da olsa. Ama bunu unutturmayacağız. Farklı işlerin, farklı olayların olduğunu bildiğimiz bir dönemdi. Neyin ne olduğunu biliyoruz aptal değiliz. Aslında söylenecek çok şey var da. İnşallah bu akşam hem camiamız, hem de Türk futbolu adına önemli bir gece olur. Umarım tüm taraftarlarımız, geleceğimize, genç arkadaşlarımıza bir ışık olacaktır." dedi.

Ersun Yanal: Fenerbahçenin gücü başka bir güç

Mehmet Topal ise "Kurşunlanma olaylarından sonra şampiyonluğumuzu kaybettiğimizi konuşuyorduk arkadaşlarımızla. Şampiyonluğun dışında hayatımızı da kaybedecektik. Feda olsun bin kere ama böyle haince bir saldırıdan dolayı olması bizim ailemizi derinden üzecekti." ifadelerini kullandı.

Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe takımı otobüsüne saldırıyla ilgili "Rakip takımlardan bir yönetici; "Şike başka, hayat başka" diye bir tweet atmıştı. Bu anlayışı da ayıplıyorum, "Bu nasıl bir insan!" diyorum' şeklinde konuştu.

Ünal Karaman: "Üretken oyuncularımızı kaybettik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber