Ersun Yanal: "Ne bahanemiz, ne de çekincemiz var"

Süper Lig lideri Alanyaspor'a 3-1 yenilen Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal açıklamalarda bulundu.

Ersun Yanal: "Ne bahanemiz, ne de çekincemiz var"

Süper Lig'in 4. haftasında lider Alanyaspor'a 3-1 mağlup olan Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal müsabaka sonrası konuştu.

"Ne bahanemiz, ne de çekincemiz var"
"Bireysel hatalardan kaybettiğimiz oyunu bireysel hatalardan kazanamadık. Önemli olan bir duruş ve bu duruşu sergilemeniz. Hatalar olacak ve bu hatalar karşısında duruşunuz değişmemeli. Ne bahanemiz, ne de çekincemiz var. Bu hatalara rağmen oyundan kopmamalıyız."

Muhabirin "Emre Belözoğlu yoktu, sanki takımın %50'si yoktu." sorusuna Yanal, "Bugün sahada bu takım var, bu takımla çok daha uzun maratonda yaşayacağız. Takımda herkese ihtiyaç var. Bir karakter ortaya koymak en büyük hedefimiz." cevabını verdi.

Jailson yanıtı
"Bu savunmayla mı devam edeceksiniz?" sorusu için  Ersun Yanal, "Uzun bir süreç var, bu uzun süreç içerisinde her şey oturacaktır." ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, basın toplantısında oyunun gidişiyle alakalı düşüncelerini aktarıp, "Golü yediğimiz dakikaya kadar oyuna ve topa hakimiz. İki tane hatayla yediğimiz goller var.

Hata yapabiliriz, goller yiyebiliriz ama oyundan asla vazgeçmemeliyiz. Bu böyle devam etmez. Bütün oyuncularımız bunu anlayacaklar, asla bir daha oyundan kopmamayı sağlamamalıyız" dedi.

"Eksik olabiliriz, hata yapabiliriz ama maçtan vazgeçemeyiz"
Sarı-lacivertli teknik adam, üstüne basa basa oyundan kopmamak gerektiğini vurgulayıp, "Hatalar yapılır, hataların arkasına bakmak kolay değil. Çok net söylüyorum; bizim hiçbir şeyden çekincemiz yok, bahanemiz yok. Bu hatalar sonrası oyunu bırakmak gibi bir şey olmamalı. Aslında biz bunu kazandık, bu vazgeçme hali bir daha olmayacak. Eksik olabiliriz, hata yapabiliriz ama maçtan vazgeçemeyiz" diye konuştu.

Galatasaray derbisinin bugünün konusu olmadığını ifade eden Ersun Yanal, "Tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Her rakibimiz önemli. Şimdi Ankaragücü maçı var önce" yorumunu yaptı. 

Vedat Muriç'ten galibiyet dansı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber