Eski Trabzonsporlu Esteban tek maça çıkmadan ayrılıyor!

Alajuelense'ye iki yıllık imza atan Esteban, hiç maça çıkmadan sözleşmesinin sonlandırılması talebiyle kulübe başvurdu, futbolcu vazgeçirilmeye çalışılsa da başarılı olunamadı.

Eski Trabzonsporlu Esteban tek maça çıkmadan ayrılıyor!

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Trabzonspor ile yolları, ödemeler konusundaki sıkıntıların ardından ayrılan Esteban Alvarado'nun yeni takımındaki macerası kısa sürdü. Kosta Rika ekibi Alajuelense ile geçtiğimiz haftalarda 2 yıllık sözleşme imzalayan deneyimli file bekçisi, kulüple yolları ayırmanın eşiğine geldi.

Lisansı geldi, oynama isteği gitti!

Ülkesine döndükten sonra hemen sahalara dönemeyen Esteban, oynaması için gerekli lisansın Trabzonspor'dan gelmediği için sahaya çıkamadığını belirterek FIFA'ya başvurdu. FIFA geçtiğimiz günlerde futbolcuya olumlu yanıt verdi ve gerekli belgeleri tarafına gönderdiği belirtildi ancak oynama uygunluğuna kavuşan Esteban, bu kez takımıyla yolları ayırmaya kalktı.

Ayrılık isteği bireysel sebeplerden

Alajuelense ile idmanlara çıksa da henüz bir lig maçında formasını giymeyen futbolcu ile kulübün, yolları ayırmak için görüşme halinde oldukları ortaya çıktı. Alajuelense Kulübü'nden yapılan açıklamada, ayrılık isteğinin bireysel sebeplerden kaynaklandığı, ancak detay verilemeyeceği belirtildi.

Başkan 'kal' dedi, kabul etmedi

Alajuelense Kulübü Başkanı Fernando Ocampo futbolcuyu ikna etmeye çalıştığını itiraf etti: "Futbolcuyla görüştüm ve takımda kalmasını istediğimi söyledim. Ancak kendisi kişisel durumuyla ilgili meseleelrden dolayı bunu yapamayacağını bana söyledi".

Bu kez ülkesinde para alamadı

Trabzonspor'daki ödeme gecikmelerini gerekçe göstererek ayrılan Esteban Alvarado'nun, yeni kulübünde de henüz parasını alamadığı ortaya çıktı. Alajuelense ile sözleşme imzalamasının ardından 1.5 ay geçmesine rağmen kendisine hiçbir ödeme yapılmadığı, Ocampo tarafından doğrulandı. İlk ay maaşının yatırılmadığı çünkü bu sürede milli takım kampında bulunduğu aktarıldı.

"2 kez geldi, sonra yüzünü görmedim"

Futbolcunun bir süredir idmanlara da katılmadığı ortaya çıktı. Alajuelense teknik direktörü Hernan Torres "Pazartesi ve salı antrenmana gelmemesine şaşırdım. Esteban takıma katıldıktan sonra benimle iki kez idmana çıktı, sonra bir daha yüzünü görmedim. Neler olduğunu bilmiyorum. Futbolcu benimle konuşmadı" diye konuştu.

Belhanda'dan stat çıkışı tepki çeken hareket!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber