EURO 2020 biletlerine rekor talep

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finallerini yerinden izlemek için 19,3 milyonla rekor bilet talebi yaşandı.

EURO 2020 biletlerine rekor talep

UEFA'dan yapılan açıklamada, gelecek yıl Almanya, Azerbaycan,  Danimarka, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya, İspanya, İtalya,  Macaristan, Romanya ve Rusya'nın ortaklaşa ev sahipliği yapacağı organizasyonun  12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde yapılan ve sona eren ilk bilet satışı dönemine,  213 ülkeden rekor düzeyde ilgi gösterildiği vurgulandı.

Futbolseverlerin 19,3 milyon bilete başvuru yaptığı söz konusu dönem,  2016'da düzenlenen son turnuvanın yaklaşık iki katına çıkarak organizasyon rekoru  oldu. Çekilecek kuraların ardından ilk etapta 1,5 milyon biletin satışına izin  verilecek.

Açıklamada, söz konusu bilet başvurularının 1,9 milyonunun Wembley  Stadı'nda oynanacak final maçını izlemek için yapıldığı, bu rakamın stat seyirci  kapasitesinin 22 katına eşit olduğu belirtildi. Açılış karşılaşmasına ise 540 bin  bilet başvurusu yapıldığı ve bu sayının da Roma'daki Olimpiyat Stadı'nın  kapasitesinin 8 katına denk geldiği hatırlatıldı.

12 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihlerinde düzenlenecek organizasyonun  ikinci bilet satış dönemi, aralık ayında başlayacak.

 

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber