"Evinden aldırırım dedim çünkü..."

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, A Milli Takım kampında bir gazeteciyle tartıştığı sırada söyledii 'Evinden aldırırım' sözüne açıklık getirdi.

"Evinden aldırırım dedim çünkü..."

Fenerbahçe'nin başarılı kalecisi Volkan Demirel suskunluğunu bozdu. Volkan Demirel, A Milli Takım kampında bir gazeteciyle yaşadığı tatsız hadiseyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Tecrübeli file bekçisi, gazeteciyle tartıştığı sırada söylediği 'Evinden aldırırım' sözüne de açıklık getirdi.

İşte Volkan'ın Takvim Gazetesi'nden Hakkı Yalçın'a verdiği röportaj;

- Fenerbahçe'nin futbol takımı olarak yıkılmasını bekleyenler varken, ayakta kalmasını sağlayan bir güç vardı. Bunun sırrı neydi?

"Takım arkadaşlarımla beraber çok iyi bir duruş sergilediğimizi biliyoruz. Bunun nedeni, geçen sezon neler yaptığımızı bilmemizden geçiyor. Her kötü şey, daha güzel şeylerin başlangıcıdır derler. Biz zaten çok büyük bir camiaydık ama bu süreç daha da kenetlenmemizi sağladı. O yüzden geçen sezon aldığımız şampiyonluğun arkasındayız. Bunu ölene kadar sürdüreceğiz."

CEZA ÇIKMASI HAKSIZLIK OLURDU ZATEN

-UEFA, Fenerbahçe'ye Şampiyonlar Ligi izni verdi. Bunu nasıl yorumluyorsun?

"Ceza çıkması büyük haksızlık olurdu. UEFA hakkımız olanı bize verdi. Doğrusu da buydu. Bu kararla geçen yılki haksızlık da tescil edilmiş oldu."

-Şampiyonluğu son maçta kaybetmek, nasıl bir duygu?

"Biz bu sezon o kadar çok şey gördük ki. Onların üzüntüsü giden şampiyonluğun acısını unutturdu. Çünkü biz elimizden geleni yaptık.

Onun için bu sene şampiyonluğu kaçırmamız, kazanmak kadar değerlidir. Galatasaray'ı tebrik ediyorum ama bizim de takdir edilecek çok yanlarımız var."

-Fenerbahçe'nin sembolü olmak, senin için neler ifade ediyor?

"Böyle düşünülmesi, böyle adlandırılmak benim için çok büyük bir gururdur. İlerde çocuğum olduğu zaman, bugünleri ona anlatacağım."

-Metris'i en çok ziyaret edenlerdensin. Aziz Yıldırım'ı gördüğündeneler hissediyorsun?

"Aziz Başkan benim için çok önemli. İyi günümde de benim yanımda oldu, kötü günümde de. Belki sayılar, rakamlar da bellidir ama biz Fenerbahçe'ye gönülden imza attık. Benim babam, annem, eşim, ailem için Aziz Yıldırım çok değerli büyüğümüzdür. Hayatım boyunca onun doğrultusunda ilerleyeceğim."

SAKALIM BAŞKAN İÇİN

-Niye sakal bıraktın?

"Başkan için bıraktım. Bir gün Aziz Yıldırım'ı ziyarete gittim. Sakalım uzamıştı. Bana niye sakal bıraktığımı sordu. Ben de 'Senin için bıraktım' dedim. Aslında o an öyle bir şey yoktu. Ama onun hoşuna gitti ve güldü. Ben de başkan güldü diye sakalı bıraktım.

-Aziz Yıldırım hapisten çıktığında ilk yapacağın şey nedir?

"Yanına gitmek. O anda nerde olursam olayım, ilk uçakla yanına giderim. Başkanım benim için her zaman farklı yerdedir.

-Militan bir duruşun var, öyle misin?

"Değilim."

-Neden bu kadar çabuk alev alıyorsun?

"Karakterim böyle. Haksızlığı kabullenemeyen bir yanım var.

'EVİNDEN ALDIRIRIM' NEDEN DEDİ?

-Nedir bu evden aldırma meselesi?

"Herkes farklı yönlere çekti, ben ilk defa sana konuşuyorum. O sözler, benim sinirli bir şekilde söylediğim sözlerdir. Tabi ki Türkiye'de evden aldırma, gibi bir şey söz konusu değil. Ben de o anki sinirimden dolayı o cümleleri sarf ettim. "

-Medyanın seni şekillendirmeye çalıştığını düşünüyor musun?

"Hayır. Benim spor medyasıyla büyük sıkıntılarım olmadı. Magazin basınıyla küçük sorunlar yaşadım. Beni az çok tanırsın abi. Kötülüğün bana bir şey kazandırmayacağını biliyorum. Ama üstüme basılırsa ben buna izin vermem."

-Fenerbahçe sevgisinde doruğuna çıkan bir adam, diğer takım taraftarlarının tepkisini çeken adam. Bunu dengelemeyi düşünür müsün?

"Bu dengelenmez, böyle gelmiş böyle gider."

"HİÇBİR ŞEYİ KASITLI YAPMAM"

-Senin Fenerbahçe sevgin her zaman takdir ediliyor da, diğer takımlara karşı tepkilerin eleştiri alıyor? Mesela senin kıçınla topu stop ettiğin Galatasaray maçı var. O pozisyon kendiliğinden mi oluştu, kasıtlı mı yaptın?

"Futbolun içinde bunlar var abi. O pozisyonda hiçbir kasıt, hiçbir düşünce olmadan, o an yapmış olduğum istem dışı bir hareket."

-Futbol dünyasında, senin şikayetçi olduğun gerçekler nedir?

"Futbolda renkler olacaktır. Herkes kendi takımını destekleyecektir. Ama ben isterim ki, iki takım taraftarı da maçı birlikte izleyebilsin. Ama insanların ailesine küfür yağdırmak olmaz. Salak, aptal, eşek densin ama insanın karısına, bacısına, annesine küfür edilmesin."

EVDE DEMOKRASİ VAR

-Gönül sofrana rezervasyon gerekir mi?

Hayır. Gönül sofram herkese açıktır.

-Hangi durumda canlı kalkan olursun?

İhtiyaç olan durumda her zaman. Ailem, Fenerbahçe ve ülkem için.

-Bir futbolcu satranç oynamayı bilmeli mi?

Kesinlikle bilmelidir. Ben oynarım. Oyun arkadaşım da Mert Günok.

-Son romantik eylemin nedir?

Eşime evlilik teklifini denizin altında yapmıştım. Sürpriz yapmayı severim. Bir tatile gittiğimiz zaman otel odasına benden önce Volkan gitmiştir, ruhuyla çiçeklerle, sürpriziyle.

-En mağlup yanın nedir?

Duygusallığım. Bilhassa sağlık konularında çok üzülürüm.

-Nasıl deşarj oluyorsun?

Denize açılıyorum. Ayrıca motora binmeyi çok seviyorum.

-Evde kontrol kimde?

Evde tam demokrasi var. Yarı yarıya.

YAŞAM BOYU FENERBAHÇE YAŞAM BOYU ERDiNÇ ABi!

-14 yıldır yanında olan 'yaşam koçu' Erdinç Şehit, Volkan için "baba yarısı.."

Futbol hayatımda ne olursa olsun, Erdinç Abi benim hayatımda olacak. Bir şey olsa da Erdinç Abi olacak, olmasa da. Bugün Allah korusun bir sakatlık olsa futbolu bıraksam, Erdinç Abi yine yanımda olacak. Sonuna kadar Fenerbahçe. Sonuna kadar Erdinç Abi. Bizim aramızda imza bile yok, bizimki gönül sözleşmesi."

KUYT ÇOK DOĞRU TERCİH,EMRE YOLUNU SEÇTİ

-Kuyt'un gelişini nasıl yorumluyorsun?"

"Liverpool gibi bir takımdan gelen Kuyt'un futbolcu kimliği de, kişiliği de ortada. Takıma çok şeyler katacağına da inancım sonsuz."

ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN

-Emre Belözoğlu'nun gidişine ne diyorsun?

"Emre yolunu seçti, yolu açık olsun. Kesinlikle başarılı olacaktır."

Skorer Mutfak - 9 Aralık 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber