Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a istifa çağrısı

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası nedeniyle yönetim kuruluna tepki gösteren taraftar grubu, kulüp önünde toplanarak başkan Yıldırım ve yönetimini istifaya davet etti

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a istifa çağrısı

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun futbolda şike davası sürecine yönelik verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası nedeniyle yönetim kuruluna tepki gösteren bazı taraftarlar, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ve yönetimini istifaya davet etti.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bulunan kulüp binası önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik taraftar grubu, protesto gösterisi yaptı.
Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna istifa çağrısında bulunan taraftarlar, pankartlar açıp meşaleler yaktı ve çeşitli tezahüratlarla tepkilerini dile getirdi.
Bir ara kulübün girişindeki dış demir kapıya, üzerinde "Yönetim istifa" yazılı pankartı asan taraftarlar, uzun bir süre "CAS'mayın istifa edin" yazılı pankartı ellerinde tuttu.
Bazı taraftarlar ellerinde, "Yönetim istifa" yazılı kaşkollar da bulundururken, protesto gösterisi sırasında, "Hesap versene Aziz Yıldırım, hesap versene", "Aziz'e karşı omuz omuza", "Yönetimden biri çıksın, istifa ettik desin" şeklinde tezahüratlarla tempo tutuldu.
İki taraftar, geride kalan sezonun ardından isitifa eden teknik direktör Aykut Kocaman'a yönelik "Aykut Kocaman'a buradan bi selam olsun" pankartı taşıdı.
Taraftarlar, Fenerbahçe ile yolları ayrılan Brezilyalı futbolcu Alex de Souza'ya da destek veren tezahürat yaptı.
Sosyal medyada yapılan çağrıyla kulüp önünde toplanan taraftarlar, protesto gösterisinin ardından bölgeden ayrıldı. Protesto gösterisi sırasında stadın önünden geçen yolda trafik aksadı.
Aziz Yıldırım'a destek veren ve ceza kararı nedeniyle UEFA'yı protesto edecek taraftarların da hafta sonu yürüyüş organize ettikleri öğrenildi.

Evren Turhan: 'Derbide Galatasaray'ın avantajlı olduğunu düşünüyorum'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber