Geri Dön

Fenerbahçeli taraftarlar stada gelebilecek

Beşiktaş ile Fenerbahçe kulüpleri kararlarını değiştirdi. Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleri dün aldıkları kararı bozarak taraftarların deplasman maçlarına girme engelini ortadan kaldırdı.

Fenerbahçeli taraftarlar stada gelebilecek

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında bu akşam Fiyapı İnönü Stadı’nda yapılacak Spor Toto Süper Lig’deki derbi maça konuk Fenerbahçeli taraftarlar da gidebilecek.
Daha önce sarı-lacivertli taraftarların alınmayacağı belirtilen derbi için iki kulüp yönetimi dün gece ve bugün bir araya geldi.

Tepkiler üzerine bugün bir kez daha toplandıkları öğrenilen Beşiktaş ve Fenerbahçeli yöneticilerin "2011-2012 sezonunda iki takım arasındaki derbi maçlarını rakip takım taraftarı statta izleyemeyecek" şeklinde alınan ortaklaşa kararı değiştirdikleri belirtildi.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Saka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki kulüp yöneticilerinin yapılan toplantı sonrasında anlaşmaya vardığını belirterek, "Daha önce iki kulüp yönetimi bir araya gelerek maçlara rakip takım seyircilerinin alınmaması konusunda karara varmıştı. Ancak dün akşam
ve bugün toplantılar yapıldı ve iki kulüp yönetimi konuk seyircilerin alınması konusunda anlaştı. Bu akşamki maç için Fenerbahçe taraftarlarına stat kapasitesinin yüzde 5’i olan 1600 kişilik yer ayrıldı" dedi.

Bu şartlarda Fenerbahçe taraftarı bu akşamki derbiyi izleyebilecek.
Rövanşta ise Beşiktaş taraftarları Şükrü Saracoğlu Stadı'nda olabilecek.

Beşiktaş Kulübü’nden açıklama

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, bu akşam Fiyapı İnönü Stadı’nda oynanacak Fenerbahçe derbisine sarı-lacivertli taraftarların alınacağı bildirildi.
Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bu akşam Fiyapı İnönü Stadı’nda Fenerbahçe Spor Kulübü ile oynayacağımız Spor Toto Süper Lig müsabakası öncesi yapılmış olan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’nda tarafların Türk futbolunun içinde bulunduğu olağan dışı durum nedeniyle duydukları kaygıdan kaynaklanan ve bu müsabakaya Fenerbahçeli taraftarların alınmaması yönünde iki kulüp temsilcilerinin yapmış olduğu ve İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilmiş olan teklif, iki kulüp yönetimi tarafından tekrar gözden geçirilmiş, taraftarların camialarına yakışır olgunluk, sağduyu, barış ve sevgi dolu mesajları karşısında bu karardan vazgeçilerek Fenerbahçe taraftarlarının Fiyapı İnönü Stadı’na misafir seyirci olarak kabulüne karar verilmiştir."

Fenerbahçe'den açıklama

İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamanın ardından bir değerlendirme yapan Fenerbahçe Yönetim Kurulu, taraftarların bu akşam Fiyapı İnönü Stadyumu'nda Beşiktaş'a karşı oynanacak derbi maça gidebileceklerine dair kararı kulübün sitesinden duyurdu.
Yapılan açıklama şöyle:
"İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamanın ardından bir değerlendirme yapan yönetim kurulumuz, taraftarlarımızın bu akşam Fiyapı İnönü Stadyumu’nda Beşiktaş’a karşı oynayacağımız Spor Toto Süper Lig mücadelesine gitmesi kararını almıştır. Daha önce Biletix internet sitesinden bilet satın alan ancak biletlerini henüz teslim almamış olan taraftarlarımız, Taraftar Kartları ve kimliklerini göstererek Biletix gişelerinden biletlerini teslim alabilirler.
Biletlerini daha önce teslim almış ancak yapılan açıklamalar üzerine iade etmiş olan taraftarlarımız ise ellerindeki Sorun-Bildirim Formu, Taraftar Kart ve kimlikleri ile Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Biletix gişesine başvurarak biletlerini yeniden alabilirler.
Kulübümüzün tamamen kontrolü dışında yaşanan sıkıntılardan ötürü taraftarlarımızın anlayışına sığınıyor, bu karmaşık ortamda BJK taraftarının da taraftarımıza yaptığı jesti de memnuniyetle karşıladığımızı bildiriyoruz."

Valilik: Yasaklayıcı bir karar alınmamıştır

İstanbul Valiliği bugün Fİ-Yapı İnönü Stadı'nda yapılacak derbi maçına konuk takım seyircisinin alınmayacağı yönündeki haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, "Söz konusu toplantıda; Spor Toto Süper Ligi futbol müsabakasında bugün yapılacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe spor karşılaşmasında alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili toplantıda kulüplerin stada getirecekleri seyirci konusunda herhangi yasaklayıcı bir karar alınmamıştır. Buna rağmen bazı basın yayın organlarında söz konusu karşılaşmaya Fenerbahçe seyircisinin alınmayacağı şeklinde kamu oyunu yanıltıcı asılsız haberler üzerine bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur" denildi.
Valiliğin resmi internet sitesinde de dün İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlar da açıklandı. Kararlar arasında konuk taraftarlarla ilgili bir maddenin yer almadığı görüldü.

Bakan Kılıç: Deplasman yasağı kararı yok

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fi-Yapı İnönü Stadı'nda bu akşam saat 20.30'da oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine konuk takım taraftarlarının alınmayacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Bakan Kılıç, "Spor Toto ligi fikstürü gereği normal bir karşılaşma cereyan edecek. İl Güvenlik Kurulun atfen günlerdir yapılan yayınlar var. Ben önce özet bilgiyi vereyim. İl Güvenlik Kurulunun Beşiktaş Stadyumu'na ya da Beşiktaş taraftarlarının Fenerbahçe Stadyumu'na gitmemesi yönünde bir deplasman yasağı kararı bulunmamaktadır. Bu gibi zamanlarda herkesin bu gibi haberler öncesi herkesin ilgili makamlardan doğru bilgiyi teyit ederek yayın yapmalarından büyük fayda vardır" dedi.
Bakan Kılıç, "Türkiye'nin bir taraftan terörle mücadelesini sürdürdüğü bir taraftan Van depreminin yaralarını sarmaya çalıştığı bir dönemde büyük kulüplerimizin taraftarları arasında büyük ihtilaflar varmış gibi yayınlar yapılmasını son derece yanlış buluyorum. İlgili makamlardan teyit alınmaksızın bu gibi kati ifadelerle deplasman yasağı vurguları yapılmasını da yine son derece yanlış bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum " diye konuştu.

Yetenekli gençler yıldızlara özenirse...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber