Florya geri çevirdi Kadıköy'e geçti

Garry Rodrigues, Suudi Arabistan defterini kapatırken, eski kulübü Galatasaray'ın kapısını çaldı ancak istediği ortamı bulamayınca rotasını karşı yakaya kırdı.

Florya geri çevirdi Kadıköy'e geçti

CELAL UMUT EREN

Al Ittihad’ın yeni teknik direktörü Jose Luis Sierra’nın kadroda yer vermeyeceğini söylemesiyle harekete geçen 28 yaşındaki yıldız, sarı-kırmızlı takıma dönme ihtimalini gündeme getirse de Ryan Babel transferine takıldı. Fenerbahçe’nin ısrarcı olması ve kulübüyle anlaşması sonrası kiralık olarak 2 yıllık anlaşma sağlandı.

Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak istediği Garry Rodrigues konusunda artık geri sayıma geçildi. Uzunca bir süredir transfere resmi noktayı koymak için uğraş veren sarı-lacivertliler, pürüzleri ortadan kaldırdı.

Bonservisi Suudi Arabistan’ın Al Ittihad kulübünde olan 28 yaşındaki oyuncunun 2 yıllığına kiralık olarak Fenerbahçe’ye katılacağı bildirildi. Anlaşma süresinin uzun sürmesinde Rodrigues’in hem eski kulübü Galatasaray’a dönme ihtimalini düşünmesi hem de mevcut kulübü Al Ittihad’la son bir toplantı yapması etken oldu. 

Yeşil Burun Adalı futbolcunun, Al Ittihad’ın yeni teknik direktörü Jose Luis Sierra ile bir araya geldiği kaydedildi. Şilili çalıştırıcının, yeni bir sistem ve takım kuracağını, bu nedenle Rodrigues’i planlarına dahil etmediğini kaydetti. 

İşlem tamam

Al Ittihad’da artık istenmediği ve forma giyemeyeceği kesinleşen yıldız ismin, ilk tercihi Türkiye oldu. Eski kulübü Galatasaray’daki son durumu araştıran tecrübeli kanat oyuncusu, beklediği yanıtı alamadı. Hem kadroda alternatif sayısının çokluğu hem de aynı bölgeye Ryan Babel’in transfer edilmesiyle herhangi somut bir yol bulunamadı. Fenerbahçe’nin de transferde hızlı davranması ve ısrarcı olması yeni bir ihtimal doğurdu. Al Ittihad kulübüyle yaptığı görüşmede her konuda anlaşma sağlayan sarı-lacivertliler, son olarak Garry Rodrigues’i de ikna etti. Deneyimli futbolcu, Türkiye’ye dönme isteği de ağır basınca sarı-lacivertli formayı giymek istediğini vurguladı.

Rotterdam’da çalışıyor
Suudi Arabistan takımı Al Ittihad’ın kadrosunda düşünmediği Garry Rodrigues şu anda Hollanda’da Rotterdam’da özel çalışmalar yaparak sorun yaşamak istemiyor. Özel bir antrenör eşliğinde idmanlar yapan Rodrigues, eksiklerini kapatıyor. Günde çift antrenman yapan 28 yaşındaki futbolcu, herhangi bir sorun yaşamak istemiyor. 

 

 

Galatasaray'da hazırlıklar sürüyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber