Futbol yasta! 'Bu en büyük acı'

Isaac Promise'nin henüz 32 yaşında vefat etmesi herkesi şoke etti. Ülkesi Nijerya ve formasını giydiği ABD kulübü Austin Bold'da büyük bir üzüntü meydana geldi.

Futbol yasta! 'Bu en büyük acı'

Futbol dünyası Nijeryalı oyuncu 32 yaşındaki Isaac Promise'in ani vefat haberiyle adeta şokta. Türkiye'de de Trabzonspor, Gençlerbirliği, Antalyaspor ve Manisaspor gibi takımlarda forma giyen Nijeryalı futbolcu, herkesi şaşırttı. 

ABD kulübü Austin Bold'un başkanı Bobby Epstein, Isaac Promise'in vefatına çok üzüldüğünü ifade ederek, "Futbolda ya da yaşantıda en büyük üzüntü asla skor tabelası değildir, bu ölüm en büyük acı. Kulüp olarak, Isaac'in ailesine, eşine ve çocuklarına üzüntülerimizi bildiriyoruz. Bu acıyı maalesef kabullenmeliyiz. Bu çok büyük bir acı. Şok edici ve acı verici" dedi.

Futbol yasta Bu en büyük acı

Isaac Promise'in vefatıyla alakalı ilk bilgiler hem ABD'de hem de Nijerya'da kalp krizi olarak verildi. Detaylı bilgilendirmenin birkaç gün içerisinde kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.

Isaac'in Nijerya U20 Milli Takımı'nda beraber çalıştığı antrenörlerinden Kola Ige de, "Nijerya'da radyo ve televizyonlar bir anda son dakika haberi olarak geçti. Gerçekten hala daha şoktayım. Acı çekiyorum" diye konuştu.

Nijerya Futbol Federasyonu da bir baş sağlığı metni yayınlayıp, büyük bir şok içerisinde olduklarını bildirdi. Federasyon'un genel sekreteri Mohammed Sanusi, "Henüz ölüm nedenini bilmiyoruz. Ancak bu genç yaşında ölmesi bizi kahretti" ifadelerini kullandı. 

 

 

Şenol Güneş: Bu kadar emeğin karşılığında lider olmamız bizi sevindiriyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber