Galatasaray Disiplin Kurulu'nda büyük tartışma

Galatasaray’da sular durulmuyor. Disiplin kuruluna sevkedilen Av. Metin Aslan 30 kadar Galatasaraylı hukukçuyla savunma yapmak üzere disiplin kurulunun karşısına çıktı.

Galatasaray Disiplin Kurulu'nda büyük tartışma

Nevzat Dindar - Skorer

2018 Mali Genel Kurul Toplantısı, Divan Başkanı Metin Sinan Aslan’ın kürsü dokunulmazlığına aykırı olarak yaptığı görevden ötürü disipline sevkedilmesi Galatasaray’da büyük tartışma yaratmıştı. Divan kurulu ve sosyal medyada sert tartışmalara neden olan bu sevk, kulüp üyeleri arasında rahatsızlığa neden oldu.

Savunma vermek üzere kulübe gelen Metin Aslan'a kulüp üyesi Galatasaraylı hukukçular eşlik etti. Kulüp eski başkanı Duygun Yarsuvat, disiplin kurulu eski başkanı Tayfun Akçay, yönetim kurulu eski üyeleri Ural Aküzüm, Sedat Doğan, Burçin Aslan, camiadan avukatlar Fatih Volkan, Ali Güvenç Kiraz, Metin Ünlü, Gözde Büyükeroğlu, Can Natan, Hikmet Koyuncuoğlu, İlkan Koyuncu ve diğer hukukçular eşlik etti.

Üyelerin "başkan yardımcısı üzerinden ihsas-ı rey yapmış bir disiplin kuruluna savunma vermek Galatasaray'da ilk defa oluyor, maalesef camia hukuk nosyonunu kaybediyor" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Di Maria'dan Nice ağlarına enfes gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber