Galatasaray'da itiraz depremi!

Galatasaray’da dün büyük bir kriz yaşadı. Sarı-kırmızılı kulübün Tahkim Kurulu’na başvurması büyük restleşmeye neden oldu. Önceki gün divanda beraber olmalarına rağmen bu konudan kendisini haberdar etmeyen Yasaman’a tepki gösteren Başkan Duygun Yarsuvat’ın "Ben burada eşek başı mıyım! Bana nasıl haber vermezsiniz" şeklinde tepki gösterdiği öğrenildi.

Galatasaray'da itiraz depremi!

Galatasaray’da dün büyük bir kriz yaşadı. Sarı-kırmızılı kulübün gelecek sezon yürürlüğe girecek olan “Futbolcuların Uygunluğu ve Yerli Futbolcu Teşvik Sistemi”nin kesinlik kazanmasına saatler kala önceki gün Tahkim Kurulu’na başvurması büyük restleşmeye neden oldu.

Yeni statü ile beraber oyuncu kadrosunun 28 ile sınırlı olacak olmasının kendilerini zor durumda bırakabileceğini düşünerek hareket eden 2. Başkan Hamdi Yasaman’ın “Başvuralım ve hakkımız saklı kalsın” gerekçesiyle yaptığı girişim dün önce Sportif AŞ’de sonra da yönetim kurulunda ele alındı.

Başkan’dan tepki

Önceki gün divanda beraber olmalarına rağmen bu konudan kendisini haberdar etmeyen Yasaman’a tepki gösteren Başkan Duygun Yarsuvat’ı toplantı odasını terk etme noktasına getiren gerginlik sonrası itirazın geri çekildiği açıklandı. Yarsuvat’ın “TFF ilgili düzenlemeyi yaparken destek verdik. Şimdi niye itiraz ediyoruz. Ayrıca kulüp başkanı olarak benim niye haberim olmuyor” dediği öğrenildi.

Galatasaray yaptığı itirazdan vazgeçerken TFF’nin getirdiği 28 sınırlaması ile ilgili yeni bir düzenleme getirmesinin beklendiği de bildirildi. Yasaman’ın yaşanan bu olay sonrası istifanın eşiğine geldiği belirtildi. Ancak Yasaman’a yakın kaynaklar istifayı yalanladı.

Lewandowski'den kalite gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber