Galatasaray'ın rakipleri belli oldu!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup kuraları çekildi. Devler Ligi'ndeki tek temsilcimiz Galatasaray, D Grubu'nda Lokomotiv Moskova, Porto ve Schalke 04 ile eşleşti.

Galatasaray'ın rakipleri belli oldu!

UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek Galatasaray'ın rakipleri belli oldu.

Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirilen kura çekimine 4. torbadan katılan sarı-kırmızılar, Rusya'nın Lokomotiv Moskova, Portekiz'in Porto ve Almanya'nın Schalke 04 takımları ile D Grubu'nda yer aldı.

Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları 18-19 Eylül'de başlayıp 11-12 Aralık'ta sona erecek. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak. Üçüncü bitirecek ekip ise yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu unvanıyla, "Kupa 1"e doğrudan katılma şansı yakalayan Galatasaray, Türkiye'yi gruplarda temsil edecek tek takım olacak.

Son 3 sezon İspanya ekibi Real Madrid'in mutlu sona ulaştığı UEFA Şampiyonlar Ligi'nin finali, 1 Haziran'da Madrid'deki Metropolitano Stadı'nda oynanacak.

Aboubakar geliyor

Öte yandan adı Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Porto'nun Kamerunlu golcüsü Vincent Aboubakar'ın şu an için Galatasaray'a rakip olması da dikkat çekti.

Galatasaray'ın fikstürü belli oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda yer alacak Galatasaray'ın Lokomotif Moskova, Porto ve Schalke 04 maçlarının fikstürü belli oldu.

İlk maçını 18 Eylül Salı günü Türk Telekom Stadyumu'nda Lokomotiv Moskova ile oynayacak olan sarı-kırmızılılar, 3 Ekim Çarşamba günü Porto, 24 Ekim Çarşamba kendi sahasında Schalke 04, 6 Kasım Salı günü ise deplasmanda yeniden Schalke 04, 28 Kasım Çarşamba günü Rusya'da Lokomotiv Moskova ve 11 Aralık Salı günü ise grubundaki son maçında Türk Telekom Stadyumu'nda Porto ile karşılaşacak.

D Grubu'nun maç fikstürü şöyle:

18 Eylül Salı: Galatasaray-Lokomotiv Moskova, Schalke 04-Porto
3 Ekim Çarşamba: Porto-Galatasaray, Lokomotiv Moskova-Schalke 04
24 Ekim Çarşamba: Galatasaray-Schalke 04, Lokomotiv Moskova-Porto
6 Kasım Salı: Schalke 04-Galatasaray, Porto-Lokomotiv Moskova
28 Kasım Çarşamba: Lokomotiv Moskova-Galatasaray, Porto-Schalke 04
11 Aralık Salı: Galatasaray-Porto, Schalke 04-Lokomotiv Moskova

Grupta ilk iki sıra tur atlayacak

Şampiyonlar Ligi'nde 8 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak.

Gruplarını 3. sırada tamamlayanlar ise yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek. "Kupa 1"de takımlar, son 16 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak, finale yükselmeye çalışacak.

2018-2019 sezonu finali, İspanya'nın başkenti Madrid'deki Metropolitano Stadı'nda oynanacak.

Maç tarihleri

Şampiyonlar Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 18-19 Eylül
Grup 2. maçları: 2-3 Ekim
Grup 3. maçları: 23-24 Ekim
Grup 4. maçları: 6-7 Kasım
Grup 5. maçları: 27-28 Kasım
Grup 6. maçları: 11-12 Aralık

Son 16 turu ilk maçları: 12-13 Şubat 2019 ve 19-20 Şubat 2019
Son 16 turu rövanş maçları: 5-6 Mart 2019 ve 12-13 Mart 2019

Çeyrek final ilk maçları: 9-10 Nisan 2019
Çeyrek final rövanş maçları: 16-17 Nisan 2019

Yarı final ilk maçları: 30 Nisan/1 Mayıs 2019
Yarı final rövanş maçları: 7-8 Mayıs 2019

Final maçı: 1 Haziran 2019

İŞTE GRUPLAR

A GRUBU: Atletico Madrid (İspanya), Borussia Dortmund (Almanya), Monaco (Fransa), Club Brugge (Belçika)

B GRUBU: Barcelona (İspanya), Tottenham Hotspur (İngiltere), PSV Eindhoven (Hollanda), Inter (İtalya)

C GRUBU: Paris Saint-Germain (Fransa), Napoli (İtalya), Liverpool (İngiltere), Kızılyıldız (Sırbistan)

D GRUBU: Lokomotiv Moskova (Rusya), Porto (Portekiz), Schalke 04 (Almanya), Galatasaray (Türkiye)

E GRUBU: Bayern Münih (Almanya), Benfica (Portekiz), Ajax (Hollanda), AEK Atina (Yunanistan)

F GRUBU: Manchester City (İngiltere), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Olympique Lyon (Fransa), Hoffenheim (Almanya)

G GRUBU: Real Madrid (İspanya), Roma (İtalya), CSKA Moskova (Rusya), Viktoria Plzen (Çekya)

H GRUBU: Juventus (İtalya), Manchester United (İngiltere), Valencia (İspanya), Young Boys (İsviçre)

TORBALAR ŞÖYLEYDİ

1. TORBA: Real Madrid (İspanya), Atletico Madrid (İspanya), Barcelona (İspanya), Bayern Münih (Almanya), Manchester City (İngiltere), Juventus (İtalya), Paris Saint-Germain (Fransa), Lokomotiv Moskova (Rusya)

2. TORBA: Borussia Dortmund (Almanya), Porto (Portekiz), Manchester United (İngiltere), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Benfica (Portekiz), Napoli (İtalya), Tottenham Hotspur (İngiltere), Roma (İtalya)

3. TORBA: Liverpool (İngiltere), Schalke 04 (Almanya), Olympique Lyon (Fransa), Monaco (Fransa), Ajax (Hollanda), CSKA Moskova (Rusya), PSV Eindhoven (Hollanda), Valencia (İspanya)

4. TORBA: Viktoria Plzen (Çekya), Club Brugge (Belçika), Galatasaray (Türkiye), Young Boys (İsviçre), Inter (İtalya), Hoffenheim (Almanya), Kızılyıldız (Sırbistan), AEK Atina (Yunanistan)

Skorer Tv Özel - Aksal Yavuz

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber