Gary Neville dönemi bitti! Resmen...

İspanya La Liga takımlarından Valencia, İngiliz teknik direktörü Gary Neville'ın görevine son verdi. 41 yaşındaki Gary Neville, aynı zamanda İngiltere Milli Takımı'nda teknik direktör Roy Hodgson'un yardımcısı olarak görev yaparken, ilk teknik direktörlük tecrübesini Valencia kulübünde yaşamıştı.

Gary Neville dönemi bitti! Resmen...

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Valencia, teknik direktör Gary Neville'ın görevine son verdiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, takımın içinde bulunduğu mevcut durumun analiz edildiği ve değerlendirmenin ardından İngiliz teknik adamla yola devam etmeme kararı alındığı belirtildi.

Sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Neville'ın yerine sezon sonuna kadar takımı, İspanyol teknik direktör Pako Ayestaran'ın çalıştıracağı da ifade edildi.

Yazılı açıklama yapan Neville, teknik heyete, futbolculara ve taraftarlara teşekkür ederek, "Başladığım şekilde Valencia'da devam etmek hoşuma giderdi ama sonuçlara bağlı olarak bir karar alınmasını anlıyorum. 28 maçta 10 galibiyet, 7 beraberlik ve 11 yenilgi ne benim ne de kulübün taleplerine karşılık veriyor" ifadelerini kullandı.

41 yaşındaki Gary Neville, aynı zamanda İngiltere Milli Takımı'nda teknik direktör Roy Hodgson'un yardımcısı olarak görev yaparken, ilk teknik direktörlük tecrübesini Valencia kulübünde yaşamıştı. Neville, Valencia ile 28 maçta 11 yenilgi, 10 galibiyet, 7 beraberlik aldı. İngiliz teknik adamın 9. sırada devraldığı Valencia şu anda 14. sırada bulunuyor.

Misli.com’da Canlı Bahis Perdesi Hangi Maçla Açılıyor?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber