Gençlerbirliği 96. yılını kutluyor

Ankara’nın Cumhuriyet ile yaşıt kulübü Gençlerbirliği, kuruluşunun 96. yılını kutluyor...

Gençlerbirliği 96. yılını kutluyor

Gençlerbirliği Kulübü’nün 96. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında başkan Murat Cavcav, yönetim kurulu üyeleri, futbol takımının teknik heyeti ve futbolcuları Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk’ün kabrine ziyarette bulunan Cavcav başkanlığındaki kırmızı-karalar, mozoleye çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Kafile daha sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçti ve Murat Cavcav, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile futbolculardan Selçuk Şahin, Mert Nobre ve Yıldırım Mert Çetin, kulübün kurulduğu Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrencilerle söyleşide buluşarak, sorularını yanıtladı.

14 Mart 1923’te kurulan Gençlerbirliği için kulüp resmi sitesinden şu açıklama yapıldı: "Ankara Sultanisi’nde bir futbol isyanı olarak başlayan hikaye bugün 96. yaşını kutluyor. Kulübümüz sahada formasını terleten futbolcularımız, tribünde desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen taraftarımızla futbol dünyasında halen ilk günkü kadar farklı, ilk günkü kadar özel. 96 yıldır Ankara Rüzgarı’na güç veren kurucularımıza, tüm başkanlarımıza, sporcularımıza, antrenörlerimize, taraftarımıza teşekkürü borç biliriz."

Gökhan Akkan: "Rizespor'dan Avrupa'ya gitmek istiyorum"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber