‘Gidenler en iyisiydi’

Şenol Güneş, en çok eleştirildikleri konunun, gidenin (Selçuk, Umut, Ceyhun, Engin, Burak) yerine daha iyisini alamamak olduğunu söyledi, “Zaten giden en iyisiydi. İyi adama biz git demedik ki, yerine yenisini alalım” dedi

‘Gidenler en iyisiydi’

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendisine yapılan eleştirileri yanıtladı, birçok konuda Türk futbolunun sorunlarına yorum getirmeye çalıştı.
Tesislerde dün bir basın toplantısı düzenleyen Güneş’in konuşmasından satır başları şöyle:
* 8 maçta 13 puan topladık. Beklenen 20 puan ve yukarısıydı. En azından Beşiktaş maçını kazansaydık 8. iken, 2. olacaktık. Böyle bir dönem yaşıyoruz. Beklentilerimizin altında olduğumuz bir gerçek. Sezon başında kaybettiğimiz puanları daha da çok arıyoruz.
* Colman’ın sakatlığını göremiyorsanız, bu sizin kötü niyetinizdendir. Fanatik Trabzonspor düşmanı olabilirsiniz, fanatik Trabzonspor taraftarı da olabilirsiniz. Ama bu size kötü niyetle yazı yazma hakkını vermez.
* En çok eleştiri yapılan konu, gidenin yerine daha iyisini alamamak. Zaten giden en iyisiydi. İyi adama biz git demedik ki yerine yeni birisini alalım. Bu da çok tartışma konusu. Herkes bunu işine geldiği gibi kullanıyor.
* Beşiktaş maçında Janko’nun yerine Emre’yi de oyuna alabilirdik. Ama daha önceki maçlardaki performanslar karar vermede etkili oluyor. Hatta Adrian’ı bile kadroya almadığımız için pişmanlık yaşadığımız da oluyor.
* Halil bizim için tipik santraforun özelliklerinde değil. Attığımız golde de etkiliydi bana göre. Orta saha ile bütünleşebiliyor. Janko’ya da haksızlık yapmak istemiyorum. İyi niyetli çalışıyor. Hücumda etkinliğimiz yeterli olmadığı için belki bize yeterli katkıyı veremiyor.

Saha sorunları var
* Maalesef Türkiye’de saha sorunu var. Federasyon ve Digitürk’ün yerinde olsam buna müdahale ederim. Kesinlikle sahayı ben yaptırır ve kulüplerin alacaklarından bu parayı keserim. Yoksa bu iş düzelmez. Futbol sahada oynanır. Halı gibi saha olmalı.
* Adaletin sağlanmadığı yerde barış ve huzuru bulmanız mümkün değildir. Açlık ve sağlık da önemlidir ancak adaletin olmadığı yerde, haksızlığın ve gücün hakim olduğu yerde güçler dengesi farklı işler.
* Diyelim kupayı aldık da sonra (Haksız aldınız) dediler. Biz de vicdanen rahatsız oluruz. Böyle bir şey talep etmiyoruz. Adaletsizlik ortadan kaldırılmalı.
* Tüm dünyanın barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Dostluk ve sevginin daha fazla olduğu bir dünya istiyoruz. İstiyoruz ama bu doğruyu gerçeğe dönüştüremiyoruz. Kendi işimize geldiği gibi yaşıyoruz.

Callum Chambers ve Matthew Macey'den Ragbi Dünya Kupası kapışması!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber