Göksel Gümüşdağ ve Arda Turan İspanya'da buluştu! Anlaşma tamam, Barcelona bekleniyor...

Başakşehir Kulübü, Göksel Gümüşdağ imzasıyla Arda Turan transferiyle ilgili resmi siteden bir açıklama yayınladı. Gümüşdağ, Arda ile birlikte Barcelona CEO'sunun iznini alarak yemek yediklerini, yıldız futbolcunun Başakşehir'e gelmek için istekli olduğunu söyledi. Başkan Gümüşdağ ayrıca 1.5 yıllık kiralama teklifinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Göksel Gümüşdağ ve Arda Turan İspanya'da buluştu! Anlaşma tamam, Barcelona bekleniyor...

Başakşehir Kulübü Arda Turan transferiyle ilgili resmi siteden bir açıklama yayınladı.

Başkan Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, İspanya'da Arda Turan ile yüz yüze konuşup prensipte anlaşmanın sağlandığını duyurdu.

Gümüşdağ, Barcelona Kulübü CEO'su Oscar Gomar ile de bir görüşme yapıldığını ve transferin gerçekleşmesi için prosedürlerin tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

İşte Başakşehir kulübünden resmi açıklama :

Arda Turan ile kulübümüz arasındaki görüşmelerin basına yansıyan detayları hakkında resmi bir açıklama yapmak istiyorum :

Arda’nın Barcelona’dan ayrılma ihtimali sonrasında bir dizi görüşmeler yaptık ve geçtiğimiz Pazar günü kulüp avukatımızı İspanya’ya gönderdik. Bazı olumlu gelişmeler neticesinde Asbaşkanlarımız Mustafa Saral, Mesut Altan, Ömer Ayvacı ile oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri ile bir araya gelmek için, İspanya’ya geldiler. Ben de onlarla birlikte, Arda ile yüz yüze konuşmak, kulüpler arası anlaşma sağlandığı takdirde Medipol Başakşehir’de oynamak hakkında gerçekten ne hissettiğini öğrenebilmek için İspanya’ya geldim.

Ekibimiz ve oyuncu temsilcisi gün boyu bir dizi görüşme yaparken, ben Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Medipol Başakşehir formasını giymekten çok mutlu olacağını, yeniden zirveye çıkmaya hazır olduğunu, hırsını, isteğini gördüm, hedeflerini dinledim, akabinde Barcelona kulübü CEO’su Oscar Gomar ile bir görüşme yapıldı.

Kısaca söyleyebilirim ki, Arda’nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye sıcak bakması , bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakarlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum.

Tabi ki spor medyasının heyecanını anlıyorum ve aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Fakat Barcelona kulübünün kurumsal yapısına saygı göstermeli ve transferin gerçekleşebilmesi için gereken prosedürlerin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Prensipte birçok konuda anlaşmış olmamıza rağmen,fiiliyatta hala atılması gereken birkaç adım var. Ekibim, oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri temas halindeler. Umut ediyorum ki olumlu bir sonuçla geri döneceklerdir.

Saygılarımla,

Göksel Gümüşdağ

Göksel Gümüşdağ ve Arda Turan İspanyada buluştu Anlaşma tamam, Barcelona bekleniyor...

Berna Gözbaşı: "Umut ve Şamil'i kadro dışı bırakmadık"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber