"Gruptan birinci çıkacağız"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Takımı'nın olimpiyat elemelerini geçerek 2016 Rio'ya katılma hakkını kazanacağına inandığını söyledi.

"Gruptan birinci çıkacağız"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Takımı'nın olimpiyat elemelerini geçerek 2016 Rio'ya katılma hakkını kazanacağına inandığını söyledi.

Fransa'nın Nantes kentinde 13-19 Haziran tarihlerinde yapılacak olimpiyat elemelerinde mücadele edecek A Milli Takım'ın Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki son antrenmanını izleyen Erdenay, ay-yıldızlı ekibin iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ifade etti.

Elemelere 12 takımın katılacağını ve 5 takımın olimpiyat hakkını elde edeceğini belirten Erdenay, şöyle konuştu:

"Gruptaki rakiplerimiz arasında Arjantin kuvvetli ama gruptan birinci çıkacağımızı düşünüyorum. Çapraz eşleşme sonucunda A Grubu'ndan Küba ya da Fransa'dan biriyle eşleşeceğiz. İnşallah grubu birinci bitirirsek Küba rakibimiz olacaktır. Onları da geçerek olimpiyat hakkını elde etmeyi düşünüyoruz. Kızlarımız daha önce 2012 Londra Olimpiyatları'nda beşinciliği elde etmişlerdi. Hazırlık maçlarında da çok iyi sonuçlar elde ettiler. Hepsi çok formda ve çok tecrübeli oyunculardan kurulu bir takımız. Başantrenörümüz de aynı şekilde tecrübeli. Olimpiyat elemelerini üç maçta bitirip işi uzatmak istemiyoruz. Daha sonra inşallah, Rio Olimpiyatları'nda madalya şansını arayacağız."

Yolculuk yarın

A Milli Kadın Basketbol Takımı, yarın öğle saatlerinde uçakla Fransa'ya gidecek.

Elemelerde B Grubu'nda yer alan Türkiye, Arjantin ve Kamerun ile karşı karşıya gelecek. Ay-yıldızlılar ilk maçını 14 Haziran Salı günü Arjantin, ikinci maçını ise 15 Haziran Çarşamba günü Kamerun ile oynayacak.

Fransa'da düzenlenecek olimpiyat elemelerinde 4 gruptaki maçlar sonucunda ilk iki sırayı alacak ekipler çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalin kazananı 4 takım, olimpiyatlara katılma hakkı kazanacak. Olimpiyat vizesi alacak 5. takım ise çeyrek finallerin kaybedenleri arasında oynanacak karşılaşmaların ardından belli olacak.

Real Madrid'de tek hedef PSG galibiyeti!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber