Geri Dön

Haber turu

TSYD Kupası Hayri Baba’nın... Sandık zamanı... Kore’ye veda...

Haber turu

AT YARIŞI
TSYD Kupası Hayri Baba’nın
Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası koşusunu ‘Hayri Baba’ isimli safkan kazandı. Veliefendi Hipodromu’nda yapılan, 4 ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının koşusuna 7 at katıldı. Birincilik ikramiyesi 45 bin lira olan, çim pistteki 1600 metrelik koşuda Levent Sarıkaya’nın “Hayri Baba” isimli safkanı, jokey Ayhan Kurşun ile 1.39.49’luk derecesiyle potaya uzandı.

GÜREŞ
Sandık zamanı

wGüreş Federasyonu eski başkanı Osman Aşkın Bak’ın milletvekili adayı olmasının ardından olağanüstü genel kurul kararı alınan güreşte seçim bugün yapılacak. Dedeman Oteli’nde gerçekleştirilecek genel kurulda başkanlık için 5 aday yarışacak. Saat 12.00’de başlayacak seçimde şu anki federasyonda başkan vekili olan Ercan Yıldız, Mehmet Akif Pirim, Halil İbrahim Kastan, Musa Aydın ve Bekir Çeker 2012 Londra Olimpiyatları sonuna kadar başkanlık görevini yürütmek için mücadele edecek.

TEKVANDO
Kore’ye veda

Güney Kore’de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada Türkiye, 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 6 madalya ile erkeklerde dünya üçüncüsü oldu. Türkiye’ye tek altın madalyayı kazandıran Servet Tazegül, en değerli oyuncu seçilirken ay-yıldızlılar bayanlarda 5. sırada yer aldı. Şampiyonada erkekler takım sıralamasında ilk ikiyi İran ve Güney Kore, bayanlarda ise Kore ve Çin aldı.

Rıza Çalımbay: “1 Puan galibiyet kadar önemli”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber