Hamza Hamzaoğlu, Antalyaspor'dan ayrılık gerekçesini açıkladı!

Antalyaspor’la yollarını ayıran Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, ilk açıklamasını yaptı. Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel’e konuşan deneyimli teknik adam, ayrılığının maddi beklenti sebebiyle olmadığını söyledi. Futbolculara bazı sözler verildiğini söyleyen Hamzaoğlu, bu sözlerin yerine getirilememesi sebebiyle ayrılma kararı aldığını vurguladı.

Hamza Hamzaoğlu, Antalyaspor'dan ayrılık gerekçesini açıkladı!

Antalyaspor’a zor dönemde geldiğini ve parayı ilk planda tutmadığına vurgu yapan Hamzaoğlu, “Buraya gelirken, Antalyaspor’dan ayrılmayı düşünmedik. İlerleyen yıllarda hayallerimiz vardı. Gelinen noktada şartlara bakılınca ayrılmanın iki taraf için de daha doğru olacağını düşündük. Bana destek olan başta taraftar olmak üzere bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonra Antalyaspor için hayırlı olur” dedi.

Bunu herkes iyi bilsin

Halen içeride alacağının bulunduğuna dikkat çeken Hamzaoğlu, “Para ile alakalı bir şey değil, bizim alacağımız parayla ilgili bir şey değil. Bunu herkes iyi bilsin. Öyle olsaydı o zor süreçte de buraya gelmezdik. Hala içeride alacağım var, para için bir şekilde anlaşılır. Başka şeyler vardı, o konularda örtüşemedik. Oradan ayrılmanın daha hayırlı olacağını düşündük” diye belirtti.

Ayrılık sebebini anlattı

Ayrılık nedeninden bahseden Hamzaoğlu, verilen sözlerin yerine getirilebilecek bir durumun olmadığını söyledi: “Kulübün imkanlarına uygun hareket edebilirdik. Geçmişten gelen sıkıntılarımız vardı. Zor bir süreci geride bıraktık. Herkes inanılmaz mesai harcandı. Bu süreçte bizlerin de bazı sözleri oldu futbolculara. Şu anda onları yerine getiremeyecek olmanın verdiği bir durum var. Oyuncularımın karşısına bu şekilde çıkacak bir hoca olamayacağımı söyledim. Ben affımı istedim. Yönetim kurulu da anlayışla karşıladı.”

Cumhur Arıcı: Daha küçük bütçeyle çalışacağız

Programa telefonla katılan Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı da ayrılık sürecini değerlendirdi. Hamza Hamzaoğlu ile devam etme konusunda düşüncelerinin olduğunu söyleyen Arıcı, “Ligde kalmak amacıyla ikinci yarıya başlamıştık ve bunu başardık. Hamza Hoca ile oturup konuştuk, başarı anlamında bir sıkıntı yok ama ekonomik anlamda Hamza Hoca ile devam edemeyeceğimizi düşündük. Bizim gelecek sezon için planımız, daha düşük bütçelerle çalışmak olacak. Hamza Hoca, hem kendi alacağı ücret konusunda hem de kafasındaki takım anlamında daha yüksek maliyetli olacaktı. Biz de yolların ayrılmasının doğru olacağını düşündük” dedi.

Konyaspor, Göztepe maçı hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber