Geri Dön

Haziran'da ikinci oluruz

Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası elemlerinde üst sıralara doğru tırmanacaklarını ifade etti.

Haziran'da ikinci oluruz

BİLAL MEŞE

Türkiye Futbol Direktörü, Finlandiya’yı yenerek grupta Ukrayna’yı yakaladıklarının altını çizdi, “Şu anda 4. sıradayız, 3 de diyebiliriz. Biz Kosova ile karşılaşırken rakiplerimiz kendi aralarında oynayacaklar. Ben Haziran’da Allah izin verirse iki numaraya geleceğimize inanıyorum” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Eskişehir’de oynanacak ilk A Milli maçta Moldova’yı yenmek istediklerini söyledi. Sahaya süreceği 11’in netleşmediğini kaydeden Terim, “Genç oyunculara şans vereceğiz. Kadrodaki yeni yüzlerin performansını da görmek istiyoruz” dedi.
Eskişehir’de gördükleri yakın ilgiden çok memnun olduklarını belirten ay-yıldızlı hoca, “Eskişehir’in önemli bir futbol kültürü var. Eskişehir seyircisiyle Milli Takım’ın bütünleşmesi için Moldova maçı bir fırsat olacak. Puan veya hazırlık maçı diye bir ayrım yapmıyoruz. Eskişehir’deki ilk maçımızı galibiyetle bitirmek en büyük arzumuz. Eskişehir halkına, bizi karşılayan devlet erkanına, Eskişehirspor’a, sevgili meslektaşım ve dostum Mustafa Denizli’ye çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
‘Atmosfer güzel’
Teknik patron Fatih Terim, Finlandiya galibiyetinin ardından 2018 Dünya Kupası elemelerindeki son durumumuzu da değerlendirirken, iddialı ifadeler kullandı.
Hırvatistan ve İzlanda’nın da son maçlarını kazandığını hatırlatan başarılı hoca, “Finlandiya’yı yenerek grupta Ukrayna’ya yetiştik. Biz Kosova ile oynarken İzlanda ile Hırvatistan, Finlandiya ile Ukrayna karşılaşacak. Biz kazanmaya devam ettikçe inanıyorum ki sıralamadaki yerimiz de yükselecektir. Şu anda 4. sıradayız, 3 de diyebiliriz. Ben Haziran’da Allah izin verirse iki numaraya geleceğimize inanıyorum. Hollanda, İzlanda, Çek maçı öncesi duruma döndük gibi görünüyor. Bu atmosfer bizim için çok önemli. Biz kazandıkça, izlemek de, beklemek de çok hoş olur” ifadelerini kullandı.
Turnuva müjdesi
Alt ligleri uzun süredir ciddi olarak izlediklerini belirten Fatih Terim tespit edilen oyuncular için özel turnuva düzenleyeceklerini açıkladı. Terim, “Nisan ayı sonunda 2. lig ile 3. lig karmalarının izleneceği bir turnuva yapacağız Antalya’da. Hem oyuncuların hem antrenörlerin haberleri var. Genç takımlardan üst takımlara kadar hepsi izleniyor. Maçları takip edenler raporunu bize yazılı olarak bildirmek zorundadır. Ben istediğim zaman takip edilen oyuncularla ilgili raporları bulabilirim” dedi.

Galatasaray, Konya’ya geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber